آفریقای جنوبی پادشاه Dalindyebo پس از دستگیری ‘تبر داد و بیداد’

بی بی سی جهان | No comments

آفریقای جنوبی شاه برادرزاده مرحوم نلسون ماندلا بازداشت شده است پس از گفته رفتن در داد و بیداد با تبر در کاخ.

Buyelekhaya Dalindyebo از زندان آزاد در آزادی مشروط در ماه دسامبر شکست را به Thembu کاخ سلطنتی در ساعات اولیه.

به گفته شاهدان او در جستجوی او نایب السلطنه بود که مقرر اقدام پادشاه در حالی که او در زندان بود.

نایب السلطنه فرار از طریق پنجره اما همسرش مجروح شده و به بیمارستان منتقل شده سلطنتی سخنگوی گفت.

  • BBC آفریقا زندگی می کنند: بیشتر در مورد این و داستان های دیگر
  • یک راهنمای سریع به آفریقای جنوبی

پادشاه Dalindyebo, شد, محکوم به 12 سال زندان برای آدم ربایی و حمله و آتش سوزی, اما تنها در خدمت چهار سال پس از رئیس جمهور اعطا برخی از زندانیان در اوایل آزادی مشروط در سال گذشته است.

او اولین پادشاه به اتهام یک جرم و جنایت در آفریقای جنوبی پس از سفید-اقلیت حکومت در سال 1994 به پایان رسید.

56 سال می آید از Thembu قبیله که آقای ماندلا در آفریقای جنوبی و اولین رئیس جمهور سیاه متعلق.

آفریقای جنوبی دارای هفت رسمیت شناخته پادشاهان به نمایندگی از گروه های مختلف قومی و قبیله.

‘مردم بودند در حال اجرا برای زندگی خود را’

پس پادشاه Dalindyebo آزادی از زندان شده اند وجود دارد تنش در Thembu خانواده سلطنتی و او خودداری کرده است برای دیدن پسرش اقدام پادشاه Azenathi Zanelizwe Dalindyebo.

ماه گذشته خانواده سلطنتی تصمیم گرفت که Azenathi باید همچنان به عنوان نایب السلطنه برای حداقل یک سال دیگر در آفریقای جنوبی شهرستان کاغذ مطبوعات گزارش شده است.

سلطنتی سخنگوی شاهزاده Siganyeko Dalindyebo گفت: پادشاه شکسته بود به کاخ Bumbane محل عالی, فقط در خارج از شهر برکلی ایست در کیپ شرقی استان – در اطراف 03:00 به وقت محلی (01:00 GMT) روز جمعه صبح.

“او حامل سلاح از جمله [یک] تبر یک کارد بزرگ و سنگین و همچنین دیلم. او موفق به شکستن یک پنجره از اتاق نشسته از خانه اصلی,” او گفت: پخش عمومی SABC.

“همانطور که او در حال حرکت بود تا از پله ها به دنبال این اقدام پادشاه برخی از افراد موفق به منحرف کردن او و سپس اقدام شاه موفق به پرش به بیرون از پنجره در حال اجرا برای ایمنی.”

افراد دیگر نیز در حال اجرا برای زندگی خود را شاهزاده گفت.

“او wreaked ویران در کاخ… او شروع به غارت پادشاه تمام اسناد محرمانه – او انداخت و آنها را در اطراف.”

فیلم نشان می دهد که مشکل پادشاه بعد ایستاده در خارج از کاخ خود را با آرامش سیگار کشیدن و شجاعانه پلیس برای دستگیری او که آنها در نهایت انجام داد.

پادشاه عربستان در 2015 پس از متهم شدن به آزار افراد خود را در یک “حکومت ترور” در 1990s.

او ربوده شده یک زن و شش فرزند خود را تنظیم خانه در آتش و ضرب و شتم تا چهار جوان یکی از آنها فوت کرد چرا که یکی از بستگان خود را تا به حال موفق به ارائه خود را قبل از پادشاه سنتی دادگاه.

خواهد این طلسم پایان برای آفریقای جنوبی royals?

Buyelekhaya Dalindyebo است برای قرار دادن آن ملایم maverick سلطنتی.

اگر رفتار خود را اغلب ثابت شدید آن با اینحال شمار برخی از سوالات اساسی در مورد نقش رهبران سنتی در, مدرن, آفریقای جنوبی پس از آپارتاید: خود, حقوق عمومی, بودجه فئودال طبیعت از کنترل خود و بالاتر از همه در این مورد که تا چه حد خود را به عنوان سلطنتی اعطای آنها مصونیت از مجازات.

و همچنین به عنوان به طور رسمی به رسمیت شناخته پادشاهان آفریقای جنوبی هزاران نفر از دیگر رهبران سنتی – headmen و ستاد – که در ادامه به لذت بردن از گسترده احترام به ویژه در مناطق روستایی که اغلب به نام برای میانجیگری در اختلافات مدنی در درون قبیله خود را.

در طول دهه نژادی آپارتاید, سفید-دولت اقلیت به دنبال تقویت نقش خانواده سلطنتی به دنبال آنها را به بازی کردن در برابر گسترده تر و خیلی بیشتر تهدید جنبش رهایی رهبری کنگره ملی آفریقا (ANC) است.

اما در سال های اخیر و پس از چند رسوایی سلطنتی – برخی از آفریقای جنوبی شروع به سوال پایداری سیستم سنتی نیست حداقل وقتی که می آید به مسائل مربوط به مانند نیمه فئودالی کنترل که Zulu پادشاه حسن نیت Zwelithini هنوز هم لذت می برد بیش از مناطق وسیع از زمین که او اجاره به افراد خود را.

پادشاه Zwelithini – که صریح نظرات مهاجران و آموزش جنسی همراه با اسراف در شیوه زندگی اغلب مورد انتقاد قرار گرفته است – به مانند شاه Dalindyebo, بارها و بارها به چالش کشیده اقتدار آفریقای جنوبی دموکراتیک دولت است.

این کشور خانواده های سلطنتی چهره بدون چالش فوری به قدرت خود و بسیاری از آفریقای جنوبی مه شانه پادشاه Dalindyebo به عنوان شرم آور پرت.

اما پس از این حادثه بسیاری از مردم خواهد شد از نزدیک ببینید که چگونه نسبتا یا leniently او درمان خواهد شد و توسط دادستان.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>