چهار روز پس از راه اندازی دو فضانورد به ایستگاه فضایی بین المللی, SpaceX راه اندازی یکی دیگر از موشک فالکون 9 شنبه حمل این شرکت در هشتم دسته ای از Starlink اینترنت ماهواره. این ششمین Starlink پرواز تا کنون این سال, افزایش سریع رشد صورت فلکی به حدود 500 ماهواره.

با استفاده از یک موشک با چهار پروازهای قبلی به اعتبار آن مجموعه ای از Starlinks رو کردن زمین در 9:25 p. m. EDT زمانی که فالکون 9 است نه اولین مرحله موتورهای thundered به زندگی متوقف شده تا 1.7 میلیون پوند تراست و هموار برداشته از کیپ کاناورال نیروی هوایی ایستگاه.

060320-launch.jpg
یک SpaceX Falcon 9 rocket رگه دور از کیپ کاناورال از طریق آسمان در راه به گچ تا یک پرواز موفقیت آمیز برای استقرار یکی دیگر از 60 Starlink اینترنت رله ماهواره. ویلیام هاروود/ایسنا

بالا رفتن دور به شمال شرقی 230-پا بلند موشک knifed از طریق نازک پوشیده از ابر قرار دادن در یک نمایش تماشایی برای ساکنان منطقه و گردشگران روشنایی ابرها از بالا آن را به عنوان آرام به سمت فضا.

دو و نیم دقیقه پس از پرتاب از موتورهای تعطیل و اولین مرحله کاهش یافت و دور کوه در می رم در اطراف و پوشش برای فرود در شرکت ساحل droneship “فقط دستورالعمل ها را بخوانید.”

مرحله دوم در ضمن مشتعل تک آن خلاء-دارای موتور مرلین و ادامه داد: صعود به فضا لغزش به برنامه ریزی اولیه مدار هشت دقیقه و 55 ثانیه پس از راه اندازی.

در حدود همان زمان به خوبی سفر مرحله اول chalked پنجم آن فرود SpaceX را 53 موفق booster بازیابی و 34 در یک droneship. فرود آمد یک روز پس از اولین مرحله استفاده می شود برای راه اندازی فضانوردان داگلاس هرلی و رابرت Behnken به ایستگاه فضایی روز شنبه بود بريدن به بندر کاناورال توسط droneship “البته من هنوز هم شما را دوست دارم.”

با یک حادثه صعود به فضا چهارشنبه 60 Starlink ماهواره نصب شده در یک پشته در بالای مرحله دوم منتشر شد برای پرواز خود را در مورد شش دقیقه پس از رسیدن به مدار به آرامی در حال گسترش به عنوان آنها را ترک.

060320-deploy.jpg
یک پشته از 60 Starlink ماهواره ها منتشر شده است از فالکون 9 مرحله دوم پس از صاف صعود به مدار. راه اندازی تحت فشار قرار دادند تعداد کل Starlinks در مدار نزدیک به 500. SpaceX

پس از آزمون و پرداخت هر ماهواره ای را کم قدرت یون موتور استفاده می شود به منظور بالا بردن مدار آن به عملیاتی ارتفاع حدود 342 کیلومتر.

SpaceX به تصویب قانونی برای راه اندازی بیش از 12000 Starlink ماهواره در مداری به ارائه با سرعت بالا و بدون وقفه در دسترسی به اینترنت از هر نقطه در روی زمین با استفاده از جعبه پیتزا-اندازه ترمینال.

این شرکت قصد دارد برای شروع به محدود خدمات تجاری در سراسر غرب ایالات متحده و کانادا بعد از این سال و پس از اتمام 12 راه برای قرار دادن 720 ماهواره به مدار است. رفتن به چهار, راه اندازی, SpaceX به حال مستقر 420 Starlinks بیش از هفت ماموریت.

جدیدترین دسته شامل ماهواره های مجهز به خدمت, سایه خورشید طراحی شده برای به حداقل رساندن نور خورشید را منعکس کردن روشن روی سطوح. ستاره شناسان ابراز نگرانی کرده اند که تعداد زیادی از برنامه ریزی Starlinks می تواند مانع مشاهدات توسط حساس نوری و رادیو تلسکوپ.

SpaceX در حال کار با فصل های جامعه برای کاهش این نگرانی ها تست تیره پوشش و در حال حاضر چادر به آمده تا با یک راه حل است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de