SpaceX راه اندازی دو فضانوردان ناسا در ماموریت تاریخی

در یک تاریخی برای اولین بار برای آمریکا برنامه فضایی سفینه فضایی طراحی و ساخته شده است و متعلق به اداره شده توسط یک شرکت خصوصی — SpaceX — منتقل شنبه با دو فضانورد ناسا روی — اول صرفا بخش خصوصی راه اندازی به مدار در فضا تاریخچه. آن را نیز راه اندازی اولین خدمه از خاک ایالات متحده آمریکا پس از این برنامه شاتلهای فضایی به پایان رسید نزدیک به نه سال پیش.

تشویق توسط یک ملت در چنگال یک بیماری همه گیر ویرانگر این SpaceX Falcon 9 rocket حمل شرکت سرنشین خدمه اژدها کشتی, کشتی طاقی دور از پد 39A در مرکز فضایی کندی در 3:22:45 p. m. EDT به پا زدن کردن مدتها در انتظار تست پرواز به ایستگاه فضایی بین المللی.

پرتاب سه روز پس از آب و هوای طوفانی مجبور SpaceX به تماس خاموش راه اندازی اولین تلاش چهارشنبه.

launch.jpg
SpaceX Falcon 9 rocket انفجار از مرکز فضایی کندی حامل دو فضانورد ناسا 30 مارس سال 2020 است. ناسا

روز شنبه راه اندازی شد و در شک تا زمانی که در اواخر شمارش معکوس با توجه به همان سیستم آب و هوا همراه فلوریدا Space Coast و شرایط خشن همراه این فضاپیما را downrange مسیر. اما به عنوان بعد از ظهر عینک در بهبود شرایط به اندازه کافی برای احتیاط ماموریت مدیران به یک “برو” را برای ادامه.

بسته به کپسول دو مرکز کرسی شدند فرمانده داگلاس Hurley, خلبان نهایی ماموریت شاتل در سال 2011 و بهترین دوست کهنه spacewalker رابرت Behnken. هر دو مرد در حال ساخت خود را در سومین سفر به مدار آزمایشگاه فضایی.

پوشیدن اینده به دنبال SpaceX-طراحی, فشار, لباس, فضانوردان خواهد بود نظارت بر پیشرفت خود را به طور کامل خودکار صعود به فضا بر روی صفحه نمایش لمسی بزرگ صفحه نمایش و پاسخ به تماس از SpaceX پرواز کنترل در شرکت Hawthorne, کالیفرنیا, کارخانه موشک.

spacex-astronauts.jpg
فضانوردان داگ هرلی و باب Behnken روی SpaceX خدمه اژدها جلوتر از شنبه راه اندازی برنامه ریزی شده در مرکز فضایی کندی در فلوریدا, مه 30 سال 2020 است. ناسا

خطی دور به سمت شمال شرقی از طریق فالکون 9 صعود به طور مستقیم به هواپیما از ایستگاه فضایی که در مدار قرار دادن در یک دیدنی بعد از ظهر نشان می دهد آن را به عنوان مصرف سوخت از دست داده وزن و سرعت شتاب.

این یک هیجان لحظه ای برای SpaceX کارکنان ناسا کارگران Space Coast ساکنان و رئیس جمهور تهمت که در سفر خود به راه اندازی سایت با وجود این سوال پیش بینی آب و هوا به شاهد طلوع یک عصر جدید در سفر به فضا.

U.S. President Donald Trump and U.S. Vice President Mike Pence attend the launch of a SpaceX Falcon 9 rocket and Crew Dragon spacecraft, from Cape Canaveral, Florida, U.S. May 30, 2020. REUTERS/Jonathan Ernst
رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن و معاون رئیس جمهور مایک پنس در دیده بان راه اندازی یک SpaceX Falcon 9 rocket و خدمه فضاپیمای اژدها از کیپ کاناورال فلوریدا, مه 30 سال 2020 است. جاناتان ارنست / ایسنا

با مرکز فضایی کندی به بسته های غیر ضروری پرسنل به دلیل COVID-19 همه گیر ناسا خواست گردشگران به ماندن و لذت بردن از راه اندازی در تلویزیون و یا از طریق کامپیوتر.

اما این تعدیل هیجان در ناسا و در SpaceX نوآورانه موشک کالیفرنیا شرکت است که متزلزل تجاری راه اندازی صنعت با آن کم هزینه تا حدی قابل استفاده مجدد راکت.

“این اوج یک رویا” SpaceX بنیانگذار Elon Musk گفت: CBS اخبار در قبل از راه اندازی ، “اگر شما از من خواست که با شروع SpaceX اگر این اتفاق می افتد من می خواهم به مانند 1 درصد .1 درصد شانس. آن را به یک چیز پوچ و حتی در نظر بگیرید.

“من بسیار سپاسگزار از ناسا برای حمایت از ما در واقع کاملا از مراحل اولیه و در نظر گرفتن شانس در یک شرکت کوچک است که واقعا که خیلی شانس. اما شما می دانید که آن کار می کرد.”

Elon Musk می گوید پرتاب موشک SpaceX است “یک رویا به حقیقت می پیوندند”

این ماموریت تاریخی است که اولین پرواز مداری جدید سرنشین فضاپیما در 39 سال. این اوج از شش سال چند میلیارد دلاری ناسا درایو برای پایان دادن به آژانس را تنها اتکا به روسی فضاپیمای سایوز برای حمل فضانوردان به ایستگاه فضایی.

توانایی برای راه اندازی دولت-تامین مالی متعلق به بخش خصوصی کشتی کشتی های ناسا را قادر به گسترش فضای خدمه ایستگاه به هفت نفر از جمله چهار پر-زمان ناسا و شریک آژانس فضانوردان به حداکثر رساندن میزان تحقیقاتی که انجام می شود در $100 میلیارد آزمایشگاه پیچیده است.

شناخته شده به عنوان تظاهرات پرواز آزمایشی شماره 2 و یا نسخه ی نمایشی 2 شنبه پرواز دوم راه اندازی یک SpaceX خدمه فضاپیمای اژدها و برای اولین بار با فضانوردان در هیئت مدیره. اگر هیچ مشکلی عمده در بر داشت آژانس انتظار می رود که به گواهی این فضاپیما برای عملیاتی ایستگاه فضایی خدمه چرخش ماموریت پاکسازی با راه اندازی سه مرد یک زن خدمه این سقوط.

دراز مدت ناسا نیز انتظار Commercial Crew Program — که تحت آن SpaceX و در نهایت بوئینگ راه اندازی خواهد شد خصوصی شهروندان و همچنین به عنوان حرفه ای فضانوردان — برای باز کردن بالا مرزی به بخش خصوصی توسعه از جمله بخش خصوصی اداره می شود ایستگاه فضایی.

که تصویر بزرگ. تیتر شنبه: راه اندازی مشخص شده سرگیری ایالات متحده راه اندازی ناسا فضانوردان از خاک ایالات متحده آمریکا پس از نزدیک به نه سال است. و فالکون 9 را نا امید نیست.

قابل استفاده مجدد راکت و یک سقط سیستم ایمنی

نه مرلین موتورهای تأمین شاهین مرحله اول تولید 1.7 میلیون پوند تراست رو موشک دور از سکوی پرتاب. دو و نیم ساعت پس از شروع اولین مرحله سقوط دور به عنوان برنامه ریزی شده به زمین در خارج از ساحل هواپیماهای بدون سرنشین کشتی.

مرحله دوم در ضمن با اتکا بر آن تک وکیوم-دارای مرلین به ادامه فشار برای فضای سوزاندن حدود 10 دقیقه قبل از خاموش کردن قرار دادن وسیله نقلیه به یک مقدماتی مدار.

مرحله اول فرود در هواپیماهای بدون سرنشین کشتی “البته من هنوز هم شما را دوست دارم” یک دقیقه بعد. دو دقیقه پس از آن که خدمه اژدها منتشر شد از فالکون 9 را در مرحله دوم به پرواز در خود را دارد.

خدمه اژدها اولین بار است که آمریکا فضاپیما برای راه اندازی با یک “full-پاکت” سقط سیستم در مورد چیزی را اشتباه می رود. این طراحی شده است برای سوق دادن خدمه کپسول به دور از خطاب تقویت کننده در هر نقطه از سکوی پرتاب به مدار یک گزینه شاتل خدمه ندارد.

در حالی که نتایج بسیار امن تر فضاپیما را افزایش می دهد از راه دور امکان اقیانوس فرار در هر نقطه در امتداد یک مسیر کشش از کیپ کاناورال به نیوفاندلند و در سراسر شمال اقیانوس اطلس به ایرلند.

نیروی هوایی پرسنل امداد و نجات در حالت آماده به کار شنبه در نزدیکی پاتریک پایگاه نیروی هوایی و قرارگاه مشترک چارلستون در کارولینای جنوبی آماده به شکار کردن کپسول و بازیابی فضانوردان و پرواز آنها را به بازگشت به ساحل در صورت سقط جنین است.

در مسیر اسکله با ایستگاه فضایی

اما فالکون 9 انجام بی وقفه از سقط جنین, سیستم مورد نیاز نیست و فضانوردان مستقر در 19 ساعت پرواز به ملاقات با ایستگاه فضایی بین المللی.

کپسول طراحی شده است برای محاسبه موقعیت خود و انجام قرار ملاقات گذاشتن موشک شلیک به عنوان مورد نیاز است. اما هرلی و Behnken برنامه ریزی شده به طور خلاصه به کنترل دستی پس از رسیدن به مدار برای تست کپسول راهبری سیستم و بررسی توانایی خود را به بیش از, در صورت لزوم. مشابه آزمون برنامه ریزی شده است در رویکرد نهایی به ایستگاه فضایی.

فضانوردان برنامه ریزی شده برای آن روز حدود 8:45 p. m. SpaceX پرواز کنترل نظارت خواهد فضاپیما یک شبه و نظارت بر یک قرار ملاقات گذاشتن موشک شلیک قبل از wakeup موسیقی بلند مدت ناسا سنت است radioed کپسول حدود 4:45 صبح روز شنبه — اول چنین خطری موسیقی پس از شاتل آتلانتیس’ آخرین پرواز در سال 2011.

دو و نیم ساعت بعد خدمه اژدها است که انتظار می رود به حدود 7.5 مایل پشت و پایین تر از ایستگاه فضایی. یک سری از دقت بهنگام موشک اخراج برنامه ریزی شده است به حرکت آن را به یک نقطه به طور مستقیم در مقابل از آزمایشگاه به انتظارنشسته بودند تا در همان لنگرگاه بندر شاتل فضایی یک بار استفاده می شود.

از آنجا خدمه اژدها را حرکت مستقیم در, توقف در طول راه به منظور بررسی همه سیستم ها برای متصل کردن و به فضانوردان فرصت دیگری برای تست دستی کنترل فرمان.

اگر همه به خوبی می رود این فضاپیما را به جلو docking ساز خواهد شد و شرکت همتای آن در ایستگاه در 10:30 a. m. EDT یکشنبه و کپسول را کشیده و در یک مهر و موم مهر و موم.

ایستاده به استقبال هرلی و Behnken سرنشین خواهد بود اعزامی 63 فرمانده کریس کسیدی و فضانورد روسی آناتولی Ivanishin و ایوان Vagner که راه اندازی شد به ایستگاه مارس 9 سرنشین روسی سایوز فضاپیمای.

روز جمعه به ایستگاه فضایی منتقل به طور مستقیم بیش از مرکز فضایی کندی و Vagner نازل عکس از فلوریدا “افسانه ای راه اندازی مجتمع” نشان پد 39A و B پد 41 در کیپ کاناورال نیروی هوایی ایستگاه که در آن ایالات داد راه اندازی برنامه ای برای ارسال بوئینگ Starliner خدمه کپسول و در نزدیکی پد 40 که SpaceX راه اندازی تجاری بر روی کامپیوتر کاربر.

کسیدی در حال حاضر تنها آمریکا در هیئت مدیره ایستگاه فضایی با تاکید بر اهمیت خدمه اژدها ماموریت. ناسا در حال کار به پایان آن تنها اتکا به روسیه فضاپیمای سایوز به کشتی فضانوردان را در مدار فضایی آزمایشگاه و آمریکا تنها یک سایوز صندلی محفوظ است برای یک پرواز در ماه اکتبر.

هرلی و Behnken انتظار می رود باقی می ماند روی ایستگاه برای حداقل شش هفته و احتمالا تا زمانی که چهار ماه کمک کسیدی با یک تخته سنگ از تحقیقات و احتمالا با یک یا چند spacewalks به نصب جدید آرایه های خورشیدی باطری و نصب و راه اندازی کامل یک اروپایی آزمایش پلت فرم.

ناسا مدیران در حال برگزاری تصمیم گیری در ماموریت مدت تا زمانی که آنها دریافت یک ایده بهتر از چگونه خدمه کپسول اژدها سلول های خورشیدی نگه دارید تا در محیط فضا است.

یک احتمالی فرود تاریخ نیز بستگی دارد در فصل تابستان آب و هوا در سواحل فلوریدا جایی که هرلی و Behnken خواهد چلپ چلوپ پایین و زمان مورد نیاز برای ارزیابی کپسول عملکرد به طور کلی قبل از خدمه پرواز اژدها در حال حاضر هدفمند برای پایان ماه اوت.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im