Spencon: در داخل سقوط یک آفریقایی غول ساخت و ساز

Spencon شد و هنگامی که یکی از بزرگترین شرکت های ساخت و ساز در شرق آفریقا. پس از سالها مشکل مالی دو بسیار پرداخت , انگلیسی, کارفرمایان آورده بودند به آن را ذخیره کنیداما 18 ماه بعد از کارفرمایان فرار کرده بود و صدها کنیایی بود شغل خود را از دست. یک آفریقا چشم تحقیقات نشان می دهد در داخل داستان چگونه Spencon رفت و مجسمه نیم تنه.

در ماه جولای 2015, دو کارفرمایان نگاه کردن از جدید خود را نایروبی دفاتر بیش خالی پچ از زمین و تصمیم به ساخت یک گلف سبز.

اندرو راس و استیون هاسول استخدام یک مشاور از یکی از کنیا پیشرو باشگاه گلف. درختان بودند پاره پاره کردن و جایگزین پناهگاه و صاف پخش سبز گذاشته شد و تغذیه توسط سیستم بارانی.

“چقدر سرد است ؟” نوشت: هاسول یک ایمیل به صفحه اصلی. “ما باید پیکور منطقه سبز قرار دادن پناهگاه و رانندگی net.”

راس و هاسول بودند در نایروبی در یک ماموریت نجات: برای نجات تلاش کنیا غول ساخت و ساز Spencon. آنها منصوب شده بود به عنوان مدیران این شرکت با ما شرکت سرمایه گذاری در حال ظهور سرمایه همکاران (ECP) بود که در سال 2006 و 2007 سرمایه گذاری در مجموع $15m در Spencon – از جمله $1.5 متر از دولت پول کمک های طراحی شده برای افزایش کنیا اقتصاد و ایجاد شغل.

اما راس و هاسول نیست موفقیت در صرفه جویی در Spencon. با توجه به هزاران نفر از شرکت به بیرون درز ایمیل های متنی و اسناد و مدارک به دست آمده توسط Africa چشم دو کارفرمایان نظر می رسد که درگیر در یک الگوی بسیار سوال برانگیز شیوه های کسب و کار به عنوان آنها سعی کردند به نوبه خود این شرکت در سراسر. آنها در حال حاضر متهم به اتهام همکاری با یک مجرم برای کلاهبرداری از بانک ها از میلیون ها دلار به طور ضمنی تهدید به فروش شرکای کسب و کار برای بدنام کنیا گانگستر و به طور بالقوه غیر قانونی پول نقد پرداخت.

این داستان از 18 ماه راس و هاسول صرف اتهام Spencon قبل از این شرکت رفت و مجسمه نیم تنه ترک صدها کنیایی از کار برخی از در حال حاضر از دست رفته ماه پرداخت.

نانسی Ntinu, Spencon است رئیس سابق منابع انسانی در زمان و آفریقا چشم در یک تور در حال حاضر رها گلف سبز ساخته شده توسط راس و هاسول.

“داشتن یک زمین گلف برای یک شرکت است که ورشکسته در آستانه پریشانی مالی که فقط را اضافه کنید,” او گفت: به عنوان او راه می رفت بیش از حد رشد با قرار دادن منطقه است.

“این مسخره برای کنیا کارکنان به تماشای این چمن که آب به صورت روزانه به این دلیل این دو آقایان می خواستم به بازی گلف.”

“ما در حال رفتن به از دست دادن این بیمار’

Spencon شد و هنگامی که یکی از بزرگترین شرکت های ساخت و ساز در شرق آفریقا – غول پیکر است که شاغل بیش از 5000 کارکنان در اوج خود و افتخار پروژه های زیربنایی در سراسر هفت کشور. آن بود که مقر آن در یک مجتمع اداری در بالای تپه محله از نایروبی با موفق چند اتباع همسایگان.

اما پشت صحنه Spencon شد زین با بدهی. در اوایل سال 2014, تلمبه درون چاهی این شرکت که تا به حال سرمایه گذاری $15m در زمان کنترل ساخت و ساز شرکت از بنیانگذاران آن است. در نوامبر 2014, ECP استخدام Ross – مهندس و مدیر کسب و کار که فرض کنیم به طور کلی کنترل Spencon. در مارس 2015 او پیوست هاسول – حسابدار با تجربه بازسازی آفریقایی کسب و کار که در اجرای امور مالی. هاسول بود به پرداخت $25,000 در ماه راس $30,000.

کار خود را به نوبه خود در اطراف Spencon بخت و اقبال به طوری که تلمبه درون چاهی می تواند فروش آن را تا پایان سال 2016. آنها تا به حال فقط 18 ماه. با کسب و کار در حال حاضر در آستانه آن قرار بود هرگز به آسان اما سرنوشت صدها نفر از کارکنان در سراسر شرق آفریقا دراز در راس و هاسول دست.

Wycliffe Ochieng یک زن 38 ساله دستیار مکانیک یکی از این کارکنان است. Ochieng پیدا کرده بود شادی در کار خود را در شرکت می باشد. آن را تا به حال به او اجازه داد به اجاره یک خانه کوچک با همسر و دختر جوان در نایروبی در حال اجرا با آب و برق, و او شروع به رویای یک زندگی بهتر برای خانواده اش است.

زمانی که Spencon در نهایت ورشکسته در نوامبر سال 2016 Ochieng در بر داشت خود را بدون کار و در فلج کننده بدهی. او بدهکار ماه از پرداخت و او بدهکار ماه اجاره.

“او با استفاده از به خرید ما چیزهایی مانند کفش و لباس” به یاد می آورد همسرش, Lynet. “برخی از چیزهایی که او برای ما هنگامی که ما زندگی می کردند در شهر های مختلف هستند نسبت به در حال حاضر.”

در حال حاضر این خانواده زندگی در یک کلبه کوچک در Ochieng پدر و مادر’ ملک 230 مایل (370km) از نایروبی. آنها را بدون برق و آب در حال اجرا. Ochieng سهام یک تخت با Lynet و جوان, دختر و آثار زمین برای تغذیه آنها را به عنوان به خوبی به عنوان او می تواند. برخی از روزها او به سختی می خورد.همه در همه ،

“من استفاده می شود به مراقبت از خانواده من مثل یک مرد باید,” او گفت: dejectedly زمانی که آفریقا چشم بازدید او وجود دارد سال گذشته است. “این واقعا پایین آورده من اعتماد به نفس است.”

بازگشت در ماه جولای 2015, Ochieng بود پس از رسیدن به Spencon برای روز اول خود را به عنوان دستیار مکانیک خوش غافل است که این شرکت در حال حاضر مشکل جدی باشد. مدت کوتاهی پس از Ochieng آغاز اندرو راس وعده داده شده به کارکنان است که هیچ کس از دست دادن شغل خود است. اما ایمیل ارسال شده در مارس توسط استیون هاسول نشان می دهد او در حال حاضر نگران است.

“من فکر می کنم ما در حال رفتن به از دست دادن این بیمار!,” او نوشت. “ما باید 4 ماه از پول نقد چپ و … آن را نه به دنبال خوب است.”

دو کارفرمایان کاهش هزینه های ژوئیه ساخت یک دور از زوائد آن و جابجایی Spencon از آن upmarket نایروبی ستاد به یک گرد و خاکی خارج از شهر نگهداری انبار متعلق به شرکت که در آن ساده پیش از فاب کارگاه تبدیل شد به دفاتر.

اما آنها نیز آغاز شده صرف.

یک هفته بعد از انتقال به انبار راس و هاسول پرداخت $70,000 خود را برای شرکت اتومبیل – یک رنج رور و فولکس واگن Touareg. هاسول گفت: آفریقا چشم اتومبیل های پیش بینی شده یک تصویر از یک سازمان از ماده به جای یکی به عجز از پرداخت دیون. راس گفت: وسایل نقلیه تلقی می شد مناسب توسط هیئت مدیره. اما کارکنان را تحت تاثیر قرار نمی. “این یک اسراف مصرف” گفت: Spencon تجهیزات مدیر مایک Hyland که مرتب خرید. دیکنز Omollo رئیس امنیت در انبار بود ناگهان توسط راس محدوده رور. “ما فکر – این است که یک مقدار زیادی از پول ما پول ندارم و او گفت که او می خواهد را به این شرکت؟”

راس و هاسول نیز به کار خود گلف سبز. سر groundsman آنها استخدام کرده بود از یکی از کنیا پیشرو باشگاه گلف مجموعه ای در مورد طراحی مخمل خواب دار عمل منطقه – کامل با دو پناهگاه حاوی 120 تن شن و ماسه.

دو کارفرمایان گفت: آفریقا چشم گلف ساخته شده بود در ناچیز و هزینه استفاده از Spencon کارکنان و تجهیزات و پیش بینی یک تصویر مثبت از شرکت.

شمعون Randinga یک سرایدار در شرکت احساس این دوره بود که از حد عادی کارکنان. “گلف بود که خارج از مرزهای برای بقیه از ما,” او گفت:. “این بود که ایشان به تنهایی.”

راس و هاسول گفت: آفریقا چشم سبز شد باز برای تمام کارکنان به استفاده از.

آتش فروش

گرفتن یک کار در Spencon تا به حال به معنای جهان به Randinga. او تازه ازدواج کرده و تا به حال شروع به ترس خود خواهد او را ترک کند و اگر او نمی تواند برای او فراهم. این درآمد به طور منظم از Spencon کاسته ترس خود را و پس از چند ماه از کار همسر خود را نقل مکان کرد به نایروبی به او بپیوندند و آنها تا به حال یک کودک است.

سپس در اواسط 2015, Randinga متوجه چیزی که نگران است به او گفت: – این شرکت به نظر می رسد فروش کاملا خوب تجهیزات در کنار قراضه و از کار برکنار شده و ماشین آلات.

“زمانی که آنها به فروش آن چیزهایی که من پرسید:” این بسیار چیزهای خوب چرا شما از فروش آنها ؟ آیا شما مطمئن هستید که ما هنوز شغل ما?’.”

مرد پشت فروش شد تونی Sanghani یک مشاور امنیتی استخدام شده توسط راس و هاسول. و همچنین امنیت کارفرمایان دو وظیفه او را با آتش فروش Spencon تجهیزات. بعدها آنها می گویند که آنها تا به حال هیچ ایده Sanghani شد یک محکوم کیفری. یک جستجوی ساده در گوگل نشان می دهد که او و برادرش بودند به زندان فرستاده شده در سال 2002 برای ترویج شرکت خود را ماموران امنیتی به حمله به دو مرد.

مایک Hyland این Spencon تجهیزات مدیر متقاعد شده بود راس و هاسول می دانستند. “من 100% مطمئن, آنها,” او گفت:. “به من گفت: Andrew Ross زمانی که من استعفا داد, شما می دانید که شما در برخورد با یک مجرم.” با توجه به Hyland, راس پاسخ داد: “ما باید به آنچه که ما باید انجام دهیم.” راس محروم دانستن در مورد Sanghani را ثبت و یا پاسخ در این مد.

به بیرون درز ایمیل نشان می دهد Sanghani تا به حال دو رئیس حمایت کامل به فروش دارایی. “لطفا همه کمک و حمایت از تونی تبدیل پیر تجهیزات و قطعات یدکی به پول نقد” نوشت هاسول یک ایمیل به کارکنان در اکتبر 2015. “لطفا اطمینان حاصل تونی داده شده است پشتیبانی کامل” نوشت راس در یک ایمیل جداگانه.

به عنوان Randinga و دیگر کارکنان در Spencon رشد نگران شغل خود را Sanghani بود و گرفتن خانه بزرگ و دستمزد و زندگی در یک آپارتمان سرویس با خودرو و راننده با وعده پاداش نقدی در بالای خود را پرداخت برای ارائه در تجهیزات فروش شود.

“به نظر می رسید به یک فروش ترخیص کالا از گمرک به طور کامل دارایی های فروخته شده در سادگی قیمت” گفت: Kabiito Karamagi یک گیرنده منصوب پس از Spencon رفت و سینه به نگاه به فروش ساخته شده توسط Sanghani در اوگاندا. “آنچه ما در بر داشت ناخالص تحت ارزیابی.”

درآمد حاصل از فروش آن باید به پرداخت این شرکت بدهی های بانک در اوگاندا اما این پول به جای واریز به Sanghani را حساب شخصی.

هنگامی که یک عضو Spencon کارکنان فرستاده هاسول پرس و جو ترتیب و درخواست اگر آن را در حال حاضر این شرکت با مسائل حقوقی هاسول پاسخ داد: “این خوب… ما می تواند پرداخت به تونی حساب بانکی.”

Karamagi, گیرنده, سوال چگونه پول محاسبه شده بود ، “این قطعا غیر معمول ترین این است که این پول نیست banked در شرکت حساب اما در یک فرد حساب. آن است که غیر معمول ترین,” او گفت:. “آن بویش از تقلب است.”

پس از Spencon رفت نیم تنه مدیران – بین المللی شرکت حسابداری PWC – کشف Sanghani پرداخت شده بود $20,000 یک ماه توسط راس و هاسول به علاوه تا 25% کمیسیون. PWC نام مقدار “ظالمانه” در زمینه Spencon مالی و موقعیت.

PWC نیز کشف یک سیاه چاله بزرگ در Spencon کتاب – حداقل 1.6 میلیون دلار تا به حال نشده است به خود اختصاص داده است. با توجه به Karamagi محاسبات مقدار از دست رفته ممکن است حتی بالاتر است.

PWC آیا پیدا کردن برخی از پول پرداخت شده بود به Spencon طلبکاران اما هیچ کدام به اوگاندا بانک ها که تا به حال توافق به فروش دارایی ها در انتظار آنها خواهد دریافت وجوه فروش. سوال نیز باقی می ماند در سراسر فروش Spencon دارایی در کنیا و PWC به تحویل فایل به کنیا.

“وجود دارد قصد فریب دادن وام خالص و ساده گفت:” Karamagi. “آنچه که شما باید در اینجا یک وضعیت اختلاس تقلب.”

اوگاندا پلیس گفت: آفریقا چشم آنها مشغول به کار بودند با اینترپل به سوال راس و هاسول. هر دو مردان قاطعانه رد هر گونه اشتباه انجام و گفت: آنها غافل از هر گونه تحقیقات جنایی یا هر گونه ادعای خریداری شده در دولت مربوط به فروش است.

هاسول گفت: تجهیزات فروش نقدی واریز شد به Sanghani حساب برای محافظت از آن را از طلبکاران که “مشکوک” دستور دادگاه برای به دست گرفتن آن و اجازه می دهد تا Spencon به “پرداخت وجوه آن را به عنوان انتخاب” او گفت:.

هر دو مردان گفت: تمام وجوه حاصل از آقای Sanghani فروش شد به خود اختصاص داده و ارزش این تجهیزات بیش از حد بود و بانک ها نگهداری می شدند آگاهانه در تمام زمانها.

“معاملات ثبت شد در حساب های شرکت و تایید شده توسط هیئت مدیره” گفت: راس.

تلمبه درون چاهی به ما گفت که آن را تا به حال تا به حال “هیچ آگاهی از این اتهام اقدامات توسط Mr Sanghani” و “هیچ علاقه ای به داشتن Spencon پول سپرده در افراد دیگر حساب.”

در پایان سال 2016 PWC فشرده تونی Sanghani به دست خود حساب اما او حاضر به همکاری. به گفته مدیران این 1.6 میلیون دلار است که هنوز هم گم شده است. آفریقا چشم تماس تونی Sanghani اما او کاهش یافته است به پاسخ.

‘آن را مانند بوی رشوه’

در دسامبر 2015 راس و هاسول امیدوار است برای صرفه جویی در Spencon حال استراحت بودند تا حدودی در پرداخت این شرکت بدهکار بود دولت کنیا برای کار در تصفيه خانه فاضلاب در مومباسا در سال 2000 ارزش توسط Spencon $16.5 میلیون. و وجود یک انگیزه در خود قرارداد: در صورتی که پرداخت تایید شد, راس خواهد بود به عنوان یک جایزه به 80.000 دلار و هاسول تا $64,000. دو انگلیسی کارفرمایان بودند وارد یکی از murkiest فصل در Spencon حماسه.

قبل از پرداخت پول از دولت کنیا خواستار دیدن گواهی اصلی به Spencon تایید اتمام کار می کند اما یک مشکل وجود دارد: Spencon نمی تواند آن را پیدا کنید.

آنها تا به حال فقط 10 روز قبل از آنها تا به حال به ارائه گواهی در دادگاه. Spencon وکیل رز Osiemo با عجله به مومباسا, جایی که او به دست آمده نامه ای از County, منشی, اجازه یک گواهی جدید. اما زمانی که او بازدید مومباسا اداره دولتی مسئول صدور آن وجود دارد مانع.

WhatsApp پیام های ارسال شده شش روز بعد آشکار مانع – کسی بود که خواستار یک 80.000 دلار پول نقد پرداخت.

هاسول قرار تونی Sanghani در حالت آماده به کار و messaged Osiemo به اجازه دهید او را می دانم.

“من به او گفتم چه اتفاقی می افتد … او موافقت کرد شما می توانید از او بخواهید تا فشار آنها را اگر شما می خواهید???”

اما Osiemo گفت: او تماس می خواست ناشناس باقی می ماند. “می خواهید آن را به باقی می ماند میان من و آنها را مبادا آنها در معرض” او نوشت: بازگشت به هاسول.

اگر پرداخت شد بالاتر از هیئت مدیره به همین دلیل بود که نقدی پرداخت می شود و به همین دلیل بود Osiemo نگه داشتن تماس ،

Osiemo نیاز به پول قبل از صبح زود پرواز به مومباسا به دیدار با او تماس, تنظیم کردن یک کوره در رفته با عجله به دریافت پول نقد است. هاسول در تانزانیا. “من در حال حاضر در بانک گرفتن $80k برای پول شما” او messaged Osiemo. او نگه داشته راس در حلقه: “تلاش برای خروج $80k نقدی از SCB تانزانیا. من پرواز را با آن امشب.”

هاسول پرواز برگشت و دست دو پاکت پر از پول نقد به Osiemo ساخته شده است که او صبح زود پرواز به مومباسا حمل پول نقد را در کیف دستی او را همراه با تونی Sanghani.

“به یاد داشته باشید 11 نفر حداقل می دانم که شما در حال سفر با $80k,” هاسول به او نوشت. “اقامت هشدار و امن است.”

Osiemo پرداخت تماس با ما به دست آمده و نامه تایید کار تکمیل شده است و همچنین به عنوان یک فایل از پس زمینه اسناد و مدارک. اما این طرح شکست خورده – پول دولت بدهکار Spencon نبود منتشر شد.

آفریقا چشم شواهد نشان داد از $80,000 پرداخت به جرمی کارور یک وکیل کمک کرد که پیش نویس بریتانیا ضد رشوه خواری ،

“پرداخت $80,000 است که به خوبی مستند شده در این مقالات که من را دیده اند” کارور گفت. “به نظر می رسد مانند رشوه آن را مانند بوی رشوه و آن پرداخت شده توسط مردم که کار برای یک شرکت است که به سادگی در تلاش برای آن را مخفی نگه دارید.”

با توجه به قانون اگر یک شهروند بریتانیا است که در رشوه مهم نیست که در آن در جهان است که اتهام رشوه صورت گرفت.

“برای انگلیسی, مدیران و در واقع هر کسی که در پرداخت آنها در این صورت از آن باید مورد بررسی قرار گیرد” گفت: کارور.

Osiemo محروم پرداخت هر گونه پول رشوه به هر کسی که به حل و فصل مومباسا ادعا می کنند. او گفت: این پول هزینه پرداخت می شود به ناشناس مشاور قرارداد توسط Spencon که استخدام چهار مهندسین مستقل برای بازرسی سایت و نوشتن یک گزارش تایید این نسخهها کار کامل شد. این یکی از کسانی که مهندسین او گفت که به او اسناد و مدارک.

یک سند و ارسال آن به ایمیل هاسول روز بعد لیست 80.000 دلار پرداخت هزینه با هیچ پیمانکاران به نام. راس کاهش یافته است به نظر هزینه ادعا می کنند در حالی که هاسول گفت که او تا به حال هیچ دانش دست اول چرا معامله ثبت شد و در این راه.

آنها کاهش یافته است به می گویند که موفق به دریافت $80,000 یا چرا پرداخت تا به حال به نقد و گفت پول رفت و به جمع آوری بدهی عوامل است. و به شدت آنها را رد رشوه دادن به مقامات دولتی و گفت: WhatsApp پیام ها و ایمیل های گرفته شده از متن.

راس گفت که او و هاسول اطلاع ECP مدیره از پیشرفت هزینه های ادعا و احزاب آن پرداخته است. تلمبه درون چاهی گفت: آن را به حال هیچ دانش چگونه هر تعویض گواهینامه به دست آمده بود.

بدنام خانواده جرم و جنایت

آنها به عنوان تلاش برای تبدیل Spencon در اطراف برای فروش, Ross و هاسول نیاز به شکستن تمیز از این شرکت گذشته است. اما آنها مانع واصل طرح دعوی در دادگاه در برابر Spencon توسط این شرکت تاسیس خانواده Patels بیش از تلمبه درون چاهی تصاحب برگشت در سال 2014.

Pragnesh پاتل که پدرش تاسیس Spencon در سال 1979 گفت: آفریقا چشم که راس و هاسول نام او را به یک جلسه در Kempinski هتل در نایروبی در دسامبر 2015 و ارائه به Spencon سهم در یک قطعه با ارزش زمين در ازای رها کردن کت و شلوار.

پاتل گفت که زمانی که او پرسید که چه اتفاقی خواهد افتاد اگر او حاضر دو انگلیسی کارفرمایان کاهش یافته است نام یک خریدار بالقوه برای Spencon سهم زمین-داشتن شرکت – Akasha خانواده است.

این Akashas بدنام هستند کنیا گانگستر. در ماه اوت 2019, Batktash Akasha محکوم به 25 سال زندان در آمریکا برای در حال اجرا جهانی مواد مخدر قاچاق عملیات. در ماه ژانویه برادرش ابراهيم کردم 23 سال برای همان جرم.

تونی Sanghani یکی از کسانی که می دانستند Akashas هست. با توجه به شواهد داده شده در طول دادگاه خود مورد Akashas ضرب و شتم او را به شدت در طول یک gangland مواد مخدر چمن جنگ در سال 2014 که Sanghani به پایان رسید تا در کما.

Pragnesh پاتل نگران بود, او گفت:. او در سمت چپ نشست و رفت به در نظر گرفتن گزینه های خود را به او گفت و سپس از او پرسید: راس برای جلسه دوم در نایروبی قهوه خانه و این بار او به صورت مخفیانه بر روی تلفن خود را.

در ضبط پاتل شنیده می شود درخواست Ross اگر اتصال به Akashas واقعی است.

“این اصل Pragnesh,” راس پاسخ. “از آن ما نیست بازی واقعی است.”

“این بسیار جدی گفت:” پاتل. “شما می دانید, Akasha خانواده معادل آل کاپون. حتی اگر آنها می دانند که من در تلاش برای جلوگیری از فروش آنها در واقع می تواند ارسال یک هیتمن و چیزهایی مانند آن.”

این یکی از چندین بار پاتل با ابراز نگرانی در مورد این شرکت به طور بالقوه بودن به فروش می رسد به Akashas. نه یک بار در کل ضبط می Ross شنیده می شود در تناقض با آن ترس است.

راس گفت: ما آن را پوچ و نادرست او را تهدید پاتل با Akasha خانواده است. هنگامی که آفریقا چشم او را فرستاده متن ضبط او گفت: در هیچ نقطه ای از او ذکر Akashas.

هاسول گفت: در هیچ زمان بود Spencon در نظر گرفتن ورود هر گونه معامله با Akashas و پیشنهاد پاتل در تلاش بود به سرب یا راس دام انداختن. او گفت که او تا به حال هیچ دانش Akashas تا پاتل ذکر آنها.

“شما چرت زدن به شما از دست دادن’

در اواسط سال 2016 Spencon بود در زانو خود را. روزهای پایانی این شرکت در مورد بازی کردن در تعمیر و نگهداری انبار خارج نایروبی بود که تبدیل به خانه خود را.

نانسی Ntinu سر ساعت بود که با همکاری نزدیک با راس و هاسول او گفت: در پایه دفاتر در ساختمان های چوبی در انبار زمینه. حقوق کارکنان بودند خشک و کارگران بیشتر و بیشتر عصبانی. بسیاری از جمله Ntinu به حال پرداخت شده است به درستی در ماه.

“من به معنای واقعی کلمه بود گریه هر روز من اصلا باورم نمی شد این نوع از وضعیت من می خواهم خودم را به” او گفت:.

Ntinu گفت: آفریقا چشم که راس فرار از طریق یک لیست از کارکنان آموزش خود را که به پرداخت و کسی که به پرداخت.

“وجود دارد یکی یکی از همکاران زن بود که در مرخصی زایمان و او در زمان خاموش نام او. پرسیدم چرا و او گفت: “خوب شما چرت زدن به شما از دست دادن’.”

یک نفر همیشه پرداخت کردم Ntinu ادعا – راس. “او همیشه خواهد پرداخت خود را,” او گفت:.

راس گفته آفریقا چشم که کمترین پرداخت کارکنان همیشه پرداخت اول و که خود را پرداخت به تعویق افتاد در موارد متعدد. وی با استفاده از عبارت “شما چرت زدن به شما از دست دادن’.

در انبار Spencon کارکنان مشغول به کار بودند بدون پرداخت هزینه به این امید این شرکت خواهد بود را نجات داد. Wycliffe Ochieng دستیار مکانیک گفت از دست رفته پرداخت شد مؤثر در ازدواج خود را. Ochieng همسر شروع به گمان او هزینه های حقوق و دستمزد خود را در دیگری زن. در نهایت او در سمت چپ او و او را مجبور به فرستادن دختر خود را صدها کیلومتر دورتر به پدر و مادر خود را’ خانه به طوری که او می تواند همچنان به رفتن به محل کار.

شمعون Randinga این سرایدار شروع به پنهان کردن خود را از صاحبخانه چرا که او تا به حال هیچ پول برای پرداخت اجاره خود را. “ما خودمان را در حال رفتن به خانه دست خالی در پایان ماه” او گفت:. “صاحبخانه است وجود دارد در حال انتظار برای شما و شما همچنین نیاز به مواد غذایی و در عین حال شما هیچ چیز نیست.”

اما هرگز فکر شکایت به اندرو راس. “برای رسیدن به او را مانند رفتن به بهشت” او گفت:.

راس بود در تعطیلات گلف در ترکیه هنگامی که او در نهایت امضا عجز از پرداخت دیون مقالات برای Spencon. پشت در نایروبی انبار bailiffs آغاز شده بود به توقیف اموال شرکت و کارکنان در شورش.

هنگامی که راس بازگشت او به نام جلسه در غذاخوری یک dimly روشن پیش ساخته, ساختار مجموعه کمی جدا از ساختمان های دیگر در ترکیب به کارکنان اخبار. آنها خشمگین بودند و یک گروه از حدود 15 آمد به Ntinu به تقاضا پاسخ. “شما در حال صحبت کردن در مورد خیلی عصبانی افرادی که گرسنه هستند که اصلا چیزی برای تغذیه خانواده خود را,” او گفت:.

Ntinu می دانستم که پس از آن که همه چیز تمام شد. او گفت: آفریقا چشم او از دست داد و هفت ماه از پرداخت حدود £39,000.

پس از تقریبا چهار دهه در کسب و کار Spencon رفته بود. نه چندان دور پشت بودند راس و هاسول.

“ما شنیده می شود یک روز صبح که آنها تا به حال سوار هواپیما رفته و بازگشت به بریتانیا گفت:” Ntinu. “و که در آن بود.”

راس و هاسول گفت: آفریقا چشم آنها با افتخار از وقت خود را در Spencon گفت آن موفق شد در یک چالش محیط کسب و کار در برابر یک پس زمینه از ارث بدهی در چارچوب قانون و همیشه با مشاوره حقوقی. آنها گفتند که sympathised با ناامیدی و خشم کارگران و رد هر گونه اتهام تخلف است.

آنها گفت که آنها مجبور به فرار کنیا چرا که آنها در مواجهه با تهدیدات است و آنها همچنان به کار در Spencon کسب و کار بدون مزد برای یکی دیگر از چهار ماه.

سه سال و نیم در هر دو مردان در حال حاضر شاغل در سمت های ارشد در انگلستان شرکت.

بسیاری از Spencon کارکنان ، هیچ یک از کارگران خود را دریافت کرد از دست رفته پرداخت. شمعون Randinga, سرایدار, در حال حاضر مبادرت به فروش ذغال در تلاش برای حمایت از خانواده اش. او تلاش می کرد در برابر اصرار به گرفتن زندگی خود را, او گفت:. “هنگامی که شما کار نمی کند, شما فقط یک بی فایده شما نمی تواند کمک به هر کسی. شما می توانید خوراک خانواده خود را, شما می توانید پرداخت اجاره خانه. حتی حمام کردن ممکن نیست چرا که شما نمی توانید خرید صابون.”

Wycliffe Ochieng مکانیک, هرگز بازگشت به نایروبی خانه بود که اجازه داده او را به رویای صاحبخانه قفل شده است و او را و قفل شده است و تمام وسایل خود را در داخل. همه او را به سمت چپ در حال حاضر خود را Spencon ایمنی کلاه ایمنی و لباس. او یک بار مفتخر به پوشیدن آنها گفت: آنها تا به حال ساخته شده او را احساس می کنم مثل یک موفقیت است. دختر خود را گاهی اوقات می پرسد او را به آنها را دوباره به بازی اما او از دست داده وزن پس از او Spencon روز و لباس های آویزان آزادانه از خود قاب نازک تر.

Ochieng گاهی اوقات صحبت می کند به برخی از قدیمی خود را Spencon همکاران از یک تلفن در این نزدیکی هست. “گاهی اوقات من دریافت یک تماس – با سلام دوست من شما می توانید وام من 100 شیلینگ?” این 80p 1 دلار. اما او نشانی از آن را ندارد.

سه ماه پس از پرداخت قطع شد در سال 2016 Ochieng و یک گروه دیگر از Spencon کارکنان رفت و به rip کردن گلف سبز که گذاشته شد توسط راس و هاسول. یک دوربین لحظه ای آنها را از انبار در اعتراض.

“همانطور که می بینید هیچ کس خوشحال” Ochieng گفت: به عنوان او را تماشا فیلم بازگشت. “هیچ کس نمی خنده.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de