دادگاه عالی OK دوم فدرال اعدام در روز به عنوان بسیاری از

Terre Haute ایندیانا — دیوان عالی کشور پنجشنبه پاک راه را برای یک ثانیه فدرال اعدام در روز به عنوان بسیاری از.

رای گیری اجازه می دهد تا اعدام Wesley Persian Purkey برای رفتن به جلو بود 5-4 با دادگاه چهار لیبرال اعضای مخالف.

عدالت Sonia Sotomayor نوشت که “اقدام Purkey اعدام در حال حاضر با وجود این قبر سوال و واقعی با توجه به یافته های ذهنی خود صلاحیت کست یک کفن از قانون اساسی شک بیش از مهمترین و غیر قابل فسخ از صدمات.” او پیوست توسط همکار لیبرال قضات اموزش Bader Ginsburg, Stephen Breyer و النا کاگان.

Purkey بود و به جرم آدم ربایی تجاوز و قتل 16 سال قبل از dismembering سوزش و پس از آن آزادسازی را در یک سپتیک برکه. او نیز به اعدام محکوم شده در دادگاه های ایالتی در کانزاس پس از استفاده از پنجه چکش برای کشتن یک زن 80 ساله که دچار فلج اطفال.

Federal Execution Purkey
مارس 2000 عکس ارائه شده توسط کانزاس وزارت اصلاحات نشان می دهد Wesley Persian Purkey. AP

Purkey اعدام برنامه ریزی شده بود در روز چهارشنبه در دادگاه فدرال تادیبی پیچیده در ترر هوت ایندیانا.

در روز سه شنبه, Daniel Lee Lewis قرار داده بود به مرگ در تاسیسات پس از یازدهم-ساعت قانونی مناقصه شکست خورده است. این اولین بار بود که فدرال اعدام پس از 17 سال وقفه.

وکلا برای 68 ساله Purkey استدلال کرد که او تا به زوال عقل و نالایق است اجرا شود. آنها گفت: وضعیت او رو به وخامت گذاشته است که او را به شدت درک نمی کنند که چرا او در حال اجرا. آنها همچنین گفت که اگر Purkey را اعدام نمی گیرد چهارشنبه دولت نیاز به تعیین یک تاریخ جدید. اما وکلای دولت وجود دارد گفت: هیچ مانعی برای رفتن را از طریق با اعدام پنج شنبه اگر دیوان عالی کشور برداشته دستورات است که تا به حال برگزار شد تا اعدام.

موضوع Purkey سلامت روانی به وجود آمد در اجرا تا 2003 خود را محاکمه و هنگامی که بعد از حکم هیئت منصفه تا به حال به تصمیم می گیرید که آیا او باید به مرگ قرار داده در قتل جنیفر طولانی در کانزاس سیتی ، دادستان گفت که او مورد تجاوز قرار گرفته و با ضربات چاقو او را تجزیه و او با یک اره برقی سوخته و ریخته خاکستر او را 200 مایل در یک سپتیک برکه در کانزاس است. Purkey شد به طور جداگانه محکوم به زندگی در, ضرب و شتم, مرگ, مریم, اموزش عدل از Kansas City, Kansas.

لی محکوم شد قتل یک آرکانزاس خانواده در 1990s طرح برای ساخت یک سفیده-تنها کشوری در شمال غربی اقیانوس آرام.

اعدام او آمد اعتراض از قربانیان و بستگان و روزهای بعد از حقوقی کشمکش و تاخیر.

لی, 47, از یوکان, اوکلاهما, استادانی بی گناهی خود را فقط قبل از اینکه او اعدام در زندان فدرال در ترر هوت.

“من آن را انجام نمی,” لی گفت. “من ساخته شده بسیاری از اشتباهات در زندگی من, اما من یک قاتل است.”

نهایی خود را عبارت بودند: “شما در حال کشتن یک مرد بی گناه.”

تصمیم به حرکت به جلو با اجرای — برای اولین بار توسط اداره زندانها از سال 2003 — درو موشکافی از حقوق مدنی گروه ها و اقوام از لی قربانیان که شکایت کرد به تلاش برای متوقف کردن آن با استناد به نگرانی در مورد این بیماری همه گیر کوروناویروس.

این بیماری همه گیر است و کشته شدن بیش از 135,000 مردم در ایالات متحده است ravaging زندانها در سراسر کشور.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de