این بحران کشمیر در هیمالیا یخ کویر

بی بی سی جهان | No comments

انگلیسی, عکاس اندرو Newey مستند به زندگی Changpa عشایر در کشمیر بررسی تهدید به خود Pashmina تولید پشم.

اندرو Newey صرف دو هفته با Changpa عشایر در شرایط انجماد در لاداخ در هند-اداره کشمیر.

به همراه عکس سری Newey همچنین متوجه شدند در مورد تاریخ Pashmina تولید پشم و تهدید به چوپان عشایری’ راه زندگی و سنت.

او توضیح می دهد که در عبارت خود او: “در ارتفاع بیش از 14,000 ft که در آن درجه حرارت در زمستان می تواند به سقوط تا -40 درجه سانتیگراد آن را سخت به این باور هر کسی و یا هر چیزی می تواند زنده ماندن در این دنیای وسیع بیابان یخ که Changthang فلات.

“واقع بین هیمالیا و قراقروم رشته کوه آن است که بالاترین دائم ساکنان فلات در جهان و بسیار مقاوم و نادر نژاد بز – این Changra یا Pashmina بز است.

“بالا ارتفاع درجه حرارت انجماد و خشن و تلخ بادها در این بی رحم کوهستانی منطقه ضروری برای تحریک رشد بز’-فوق العاده نرم و زیر لایه.

“الیاف اندازه گیری صرف هشت تا 10 میکرون در عرض آن را حدود 10 برابر کوچکتر از موی انسان و هشت برابر گرمتر از پشم گوسفند.

“این لوکس فیبر شناخته شده است در سراسر جهان به عنوان Pashmina از نرمترین و گران ترین نوع ترمه پشم در جهان است.

“برای قرنها Changpa عشایر که خود را به عنوان هاردی به عنوان حیوانات خود را پرسه می زدند ‘سقف جهان” حرکت خود گله گاو و گوسفند و بز در طول سنتی مهاجر مسیرهای در این ارتفاع بالا کویر هر چند ماه در جستجوی تازه چرای مراتع.

“این راه باستانی از زندگی در حال حاضر بسیار در معرض خطر از تغییر آب و هوا جعلی Pashmina واردات از چین, نیاز به آموزش بهتر و میل به سادگی برای آسان تر و راحت تر زندگی است.

“عشایر و دانشمندان به طور یکسان در حال مصمم است که تغییرات آب و هوایی بزرگترین تهدید برای Pashmina تولید در منطقه است.

“این Changthang فلات نیست معمولا مقدار بارش برف, و اگر آن را ندارد, آن آغاز می شود در ماه ژانویه و یا فوریه.

“با این حال در چند سال گذشته از آن شده است به طور فزاینده ای سنگین شروع در اوایل ماه دسامبر حتی در ماه نوامبر.

“به عنوان یک نتیجه, مکمل های غذایی باید در آورده برای جلوگیری از حیوانات در حال مرگ از گرسنگی. همچنین زمستان شده اند در حال گرمتر شدن است که کاهش کیفیت و کمیت ارزشمند Pashmina پشم است.

“ترمه گران است و به درستی. این Changpa با دقت شانه مو در بهار moulting فصل برداشت کرک زیر لایه و سپس خوب فیبر است با تلاش بی وقفه جدا از بد ،

“هنگامی که الیاف به صورت دستی مرتب تمیز و دست چرخید و این بافت می تواند آغاز خواهد شد که به همان اندازه دشوار و پر زحمت است.

“در آن طول می کشد چند ماه تا یک سال به صورت بسیار ماهر صنعتگران به کار سحر و جادو خود را بر چوبی بافندگی و بافتن یک شاهکار است که صادر خواهد شد در سراسر جهان برای فروش بین 150 پوند ($200) و £1,500 (2000 دلار) توسط لوکس خرده فروشان.

“موضوع دیگر از نگرانی افزایش تعداد پلنگ برف در منطقه, قرار دادن حیوانات خود را در افزایش خطر ابتلا به حمله. این یک نتیجه از موفقیت تلاش های حفاظت بیش از دهه گذشته است.

“تهدید به Pashmina بز-پرورش خواهد به معنی پایان دادن به معیشت حدود 300,000 نفر در جامو و کشمیر دولت که به طور مستقیم یا غیر مستقیم بستگی دارد Pashmina.

“این امر همچنین به معنای پایان دادن به فرهنگ منحصر به فرد از Changpas; بسیاری از آنها پیروان بودیسم تبتی و استادانه درست شده مجموعه ای از آداب و رسوم حول خود را دام.”

.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>