منf تا کنون ما نیاز به یادآوری است که ما در یک جهان به هم پیوسته, رمان coronavirus به ارمغان آورده است که در صفحه اصلی.

هیچ کشوری نمی تواند مقابله با این تنهایی و هیچ بخشی از جوامع ما می تواند نادیده گرفته اگر ما به طور موثر افزایش به این چالش جهانی.

Covid-19 تست نه تنها از ما سیستم بهداشت و درمان و مکانیزم برای پاسخ به بیماری های عفونی, اما همچنین ما توانایی به کار با هم به عنوان یک جامعه ملل در مواجهه با یک خطر مشترک.

این یک تست از حدی که مزایای دهه پیشرفت اجتماعی و اقتصادی رسیده اند کسانی که زندگی در حاشیه از ما جوامع دورترین از اهرم قدرت است.

هفته آینده و یا ماه را به چالش بحران ملی برنامه ریزی و عمران سیستم های حفاظت – و قطعا در معرض کاستی در بهداشت مسکن و دیگر عواملی که در شکل سلامت است.

پاسخ ما به این بیماری باید شامل – و در واقع تمرکز بر روی کسانی که جامعه اغلب نادیده یا relegates به یک وضعیت کمتر. در غیر این صورت با شکست مواجه خواهد شد.

سلامت هر فرد است که در ارتباط با سلامت بیشتر به حاشیه رانده اعضای جامعه. جلوگیری از گسترش این ویروس نیاز به کمک به همه و حصول اطمینان از دسترسی عادلانه به درمان است.

Tخود را به معنی غلبه بر موانع موجود مقرون به صرفه و قابل دسترس بهداشت و درمان و مقابله با آستین ریشه دوانده دیفرانسیل درمان مبتنی بر درآمد و جنسیت و جغرافیا و نژاد و قومیت و مذهب یا وضعیت اجتماعی است.

Overcoming سیستمیک است که تعصبات چشم پوشی از حقوق و نیازهای زنان و دختران و یا – به عنوان مثال – محدود کردن دسترسی و مشارکت با گروههای اقلیت بسیار مهم خواهد بود به پیشگیری موثر و درمان Covid-19.

زندگی مردم در موسسات – افراد مسن و یا کسانی که در بازداشت هستند به احتمال زیاد بیشتر در معرض خطر عفونت و باید به طور خاص مورد خطاب در بحران برنامه ریزی و پاسخ.

مهاجران و پناهندگان – بدون در نظر گرفتن رسمی وضعیت باید بخشی جدایی ناپذیر از سیستم های ملی و برنامه ریزی برای مقابله با ویروس است. بسیاری از این زنان و مردان و کودکان خود را در پیدا کردن مکان های که در آن خدمات بهداشتی و درمانی نامعقول و یا غیر قابل دسترس.

آنها ممکن است محدود به اردوگاه ها و شهرک سازی و یا زندگی در محله های فقیرنشین شهری که در آن ازدحام و ضعیف-منابع بهداشت و افزایش خطر از قرار گرفتن در معرض.

حمایت بین المللی است که به فوریت نیاز به کمک به کشورهای میزبان مرحله تا خدمات – هر دو برای مهاجران و جوامع محلی – و شامل آنها را در نظارت ملی پیشگیری و پاسخ ترتیبات. عدم انجام این کار را به مخاطره می اندازد سلامت – و خطر تشدید خصومت و ننگ.

آن حیاتی است که هر محکم از مرز کنترل محدودیت های مسافرتی و یا محدودیت در آزادی جلوگیری نمی کند افرادی که ممکن است در حال فرار از جنگ و یا آزار و اذیت از دسترسی به ایمنی و حفاظت.

بeyond این بسیار فوری چالش های مسیر coronavirus نیز بدون شک آزمون ما اصول و ارزش های مشترک بشریت است.

Spreading به سرعت در سراسر جهان با عدم قطعیت در اطراف تعداد زیادی از عفونت ها و با یک واکسن هنوز هم بسیاری از ماه دور ویروس تکان دهنده عمیق ترس و نگرانی در افراد و جوامع است.

برخی از افراد بی پروا بدون شک به دنبال استفاده از این دستکاری واقعی ترس و تشدید نگرانی ها شده است.

هنگامی که ترس و عدم اطمینان و پا زدن در سپر بلا هرگز دور. ما در حال حاضر دیده می شود خشم و خصومت کارگردانی در برخی از مردم از شرق آسیا منشاء.

اگر شمار اصرار به سرزنش و محروم به زودی ممکن است گسترش به دیگر گروه های اقلیت به حاشیه رانده و یا هر کسی که دارای برچسب “خارجی”.

مردم در حال حرکت از جمله پناهندگان ممکن است به خصوص هدف قرار دادند. در عین حال coronavirus خود قائل است; کسانی که آلوده به تاریخ شامل گردشگران داخلی و بین المللی کسب و کار مردم و حتی ملی و وزرا هستند و در واقع ده ها تن از کشورهای پوشا همه قاره ها.

وحشت و تبعیض هرگز حل بحران است. رهبران سیاسی باید منجر به کسب اعتماد از طریق شفاف و به موقع اطلاعات با هم کار مشترک خوب و توانمند سازی مردم برای شرکت در حفاظت از سلامت.

Ceding فضا به شایعه, از ترس و هیستری نه تنها مانع از پاسخ اما ممکن است جزئی از حقوق بشر عملکرد پاسخگو نهادهای دموکراتیک.

هیچ کشور امروز می توانید دیوار خود را از تاثیر coronavirus هر دو در مفهوم تحت اللفظی و به عنوان سقوط بازارهای سهام و مدارس بسته نشان می دهد – از لحاظ اقتصادی و اجتماعی است.

An واکنش بین المللی است که تضمین می کند که کشورهای در حال توسعه هستند مجهز به تشخیص درمان و پیشگیری از این بیماری خواهد شد بسیار مهم برای حفظ سلامت میلیاردها نفر از مردم.

سازمان بهداشت جهانی ارائه تخصص های مدار بسته, سیستم, مورد, بررسی, تماس, ردیابی و تحقیق و تولید واکسن. این درسی است که همبستگی بین المللی و چند جانبه سیستم های حیاتی تر از همیشه است.

در دراز مدت ما باید سرعت بخشیدن به کار از ساختمان عادلانه و قابل دسترس بهداشت و درمان عمومی. و چگونه ما در پاسخ به این بحران در حال حاضر بدون شک شکل آن تلاش برای دهه های آینده است.

اگر پاسخ ما به کروناویروس است که ریشه در اصول اعتماد عمومی شفافیت احترام و همدلی برای آسیب پذیر ترین ما نه تنها رعایت حقوق ذاتی هر انسان است. ما خواهد بود با استفاده از ساختمان و موثر ترین ابزار برای اطمینان از ما می توانید سوار کردن این بحران و یادگیری درس برای آینده است.

  • فیلیپو Grandi است کمیساریای عالی سازمان ملل برای پناهندگان است. میشل باشله – که همچنین کمک به این مقاله – توسط کمیساریای عالی سازمان ملل برای حقوق بشر

محافظت از خود و خانواده خود را با یادگیری بیشتر در مورد جهانی بهداشت در ایران.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im