HIV پاسخ فراهم می کند یک طرح برای مقابله با Covid-19 – ما باید مهار قدرت از جامعه

پس از شروع Covid-19 گیر مقایسه شده است بین بحران کنونی و جهانی تلاش ها برای مقابله با اچ آی وی و ایدز است.

برای دهه سخت-برنده ایجاد واکنش جهانی به این بیماری همه گیر ایدز برگزار شده است تا به عنوان یک معیار از آنچه در جهان می تواند دستیابی به.

آن ممکن است ایده آل – هنوز هم وجود دارد پیشرفت مورد نیاز در پیشگیری از اچ آی وی و دسترسی به درمان – اما HIV پاسخ ارائه شده یک طرح روشن برای چه دولت و نهادهای بین المللی جوامع و شهروندان می توانند به کار در سراسر مرزهای فرهنگ و نسل به مقابله با یک چالش است که در اولین روز غیر قابل عبور به نظر می رسید.

با Covid-19 جهان است نیاز به دوباره یادگیری این درس را سریع. در عین حال ضرورت مورد نیاز اولیه پاسخ گاهی اوقات ساخته شده آن را مانند احساس مداخلات اتفاق می افتد ‘مردم’ نه ‘مردم’. یک کلید یادگیری از اپیدمی اچ آی وی است که این رویکرد پایدار نخواهد بود.

برای اقدام جهانی در Covid-19 به بهترین ممکن است شانس موفقیت آن را حیاتی است که جوامع در قلب هر پاسخ. ما به عنوان دیده بان حتی بهترین منابع بهداشت و درمان و سیستم های اجتماعی دست و پنجه نرم تحت فشار بی سابقه ای از این بیماری همه گیر دولت ها به ناچار باید به سمت جوامع و جامعه مدنی برای رسیدن به مردم است که آنها نمی تواند رسیدن به. این باید به عنوان یک شکست و یا به عنوان آخرین چاره, اما به عنوان یک بخش حیاتی از راه حل است.

در اولین روز بیماری ایدز, جامعه, رهبری, سازمان, شد اولین پاسخ دهندگان. آنها تا به حال قدم به جلو زمانی که بسیاری از دولت ها موفق به عمل می کنند. در حال حاضر تقریبا چهار دهه بعد ما شاهد برخی از این سازمان – گاهی اوقات همان افراد – تطبیق در سرعت برای محافظت از مردم با اچ آی وی زندگی و کسانی که بیشتر در معرض خطر از Covid-19.

در سراسر جهان HIV سازمان شده اند پله تا چالش های جدید ایجاد شده توسط Covid-19 میزبانی اطلاعات جلسات در رسانه های اجتماعی راه اندازی جامعه دست شستن امتیاز و مذاکره دیگر نسخه برای HIV درمان و داروها مانند متادون ضروری برای پیشگیری از HIV.

در کنیا, اس ام اس انبوه سیستم عامل های مورد استفاده برای آموزش مردم در مورد چگونه برای جلوگیری از HIV شده اند repurposed برای حمل پیام های حیاتی در مورد محدود کردن گسترش coronavirus. در ویتنام سازمان های اجتماعی با استفاده از شبکه های تاسیس برای اطمینان از ماسک و دست sanitisers در حال گرفتن از طریق به کسانی که در حتی بیشتر به حاشیه رانده شدند.

جوامع در حال حاضر کشیدن هم, این بار نه در فقدان رهبری دولت اما در کنار آن است. و همچنین به عنوان دانش و تخصص آنها نیز با آنها را ارزش های ضروری برای موفقیت هر اپیدمی پاسخ: عشق و محبت و کرامت و احترام است. همین دلیل است که جوامع را پیدا خواهد کرد یک راه برای حمایت از هر یک از دیگر از طریق محدودیت های فعلی و این که چرا آنها باید به طور معنی داری درگیر در بهبود هنگامی که بدترین از این بیماری همه گیر است.

دولت باید درک و مهار این ارزش ها است. آنها باید ساخت آنها را به استراتژی های خود را بسیج در کنار جوامع و منابع آنها را به عنوان آنها می خواهم هر بخشی از نظام سلامت – از جمله خود نیاز به دسترسی به حیاتی تجهیزات حفاظت فردی برای جلوگیری از عفونت.

از طریق formalising و تقویت این مشارکت جوامع می تواند پر کردن شکاف بحرانی در سیستم های بهداشتی که آیا این کار به طور موثر با به حاشیه رانده افرادی که به ویژه آسیب پذیر به Covid-19 نقش در مقابله با انگ و خبر جعلی در اطراف همه گیر و یا به سادگی با گسترش رسیدن به خدمات بهداشتی و درمانی بیشتر و سریع تر است.

بیشتر آنچه که به عنوان متجاوزین آنها نقش حیاتی در به چالش کشیدن پیش بینی افزایش نقض حقوق بشر است که همه بیش از حد آشنا از پاسخ به اچ آی وی و ایدز است.

مداوم نابرابری در سراسر جوامع و کشورها است که آشکار در جهانی ایدز, پاسخ به همان اندازه مربوطه در چارچوب Covid-19 و به احتمال زیاد تشدید مگر اینکه جوامع به رسمیت شناخته شده و مورد احترام به عنوان شرکای برابر از شروع.

ما در حال حاضر در یک مقطع بحرانی; تصمیمات دولت و کلیدی دیگر تاثیرگذاران را در حال حاضر می توانید یا مهار قدرت از جوامع و یا رول به ساعت خود سخت مبارزه حقوق.

  • کریستین Stegling است مدیر اجرایی خط مقدم ایدز; photojournalism است مدیر اجرایی برنامه مشترک سازمان ملل متحد در مورد اچآیوی/ایدز (UNAIDS); کیت تامسون رئیس صندوق جهانی جامعه های حقوق و جنسيت گروه و ریکو گوستاو مدیر GNP+.

محافظت از خود و خانواده خود را با یادگیری بیشتر در مورد جهانی بهداشت در ایران

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر