ماه گذشته یک مجموعه کوچک از جزایر هاوایی, تاریخ ساخته شده است.

در یک رای در آن دفتر دولت محلی در بعد از ظهر جمعه, Maui County شد مقام اول را در جهان به صراحت ارتکاب به مربوط و اولویت بندی زنان و برابری جنسیتی در آن Covid-19 طرح بازیابی.

“من هرگز شنیده کلمه فمینیستی بارها و بارها – از جمله در راه مثبت – در این سطح قبل می گوید:” خارا Jabola-Carolus مدیر اجرایی هاوایی دولت در کمیسیون وضعیت زنان. “فراواقعي بود.”

شده اند وجود دارد تماس در سراسر جهان اغلب در بالاترین سطوح برای یک جنس پاسخگو رویکرد به این بیماری همه گیر.

دو هفته پیش نیکوکار ملیندا گیتس هشدار داد که نادیده گرفتن اثرات Covid-19 در زنان می تواند هزینه های دنیا $5trn.

“ما بازیابی اگر ما برابری” او گفت:.

اما تا کنون حداقل پیدا کردن این تماس به ترجمه اقدام شده است مشکل تر است.

در انگلستان خانواده ها هستند که خواست به بازگشت به کار با وجود در مجموع عدم ارائه مراقبت از کودکان. حتی در کشورهایی مانند آلمان و نیوزیلند اغلب در خط مقدم درایو برای برابری برنامه های بازیابی شده اند انتقاد برای پرداختن به این موضوع در عمق به اندازه کافی.
نیکوکار ملیندا گیتس می گوید می تواند وجود داشته باشد هیچ بهبود واقعی از Covid-19 بدون برابری


اعتبار: شهروند جهانی/AFP

در آلمان و کاترین گورینگ-Eckardt از مخالفان حزب سبز – در حال حاضر دوم در نظر سنجی – تشریح طرح به عنوان یک “انسان چیزی” و شکایت کلمه “زنان” نمی رخ می دهد و در آن یک بار.

برای دکتر کلر Wenham, دستیار استاد در بهداشت جهانی سیاست در مدرسه اقتصاد لندن که به خصوص تعجب آور است. “هیچ کس در مورد آن فکر می کند” او می گوید. “من فکر می کنم ما در حال از دست رفته یک ترفند اما من فکر نمی کنم این دلیل است که ما به طور جدی آن را انجام نمی – آن را فقط به این دلیل که ما نمی فکر می کنم در مورد آن و این تا حدودی به نمایندگی چگونه بسیاری از زنان هستند که در جدول نشسته.”

اما داستان متفاوت است در ایالت هاوایی است. در حال حاضر دو نفر از آن چهار شهرستان را متعهد به استفاده از یک فمینیست طرح بازیابی – تحت عنوان “ساختمان پل ها نه راه رفتن بر روی پشت: یک فمینیست بهبود اقتصادی طرح برای Covid-19” – به عنوان یک راهنمای استراتژی های خود را.

هر دو رای به انجام این کار به اتفاق آرا و در حال حاضر شروع به استفاده از آن به عنوان یک راهنمای که در آن به تخصیص سهم خود را از فدرال بازیابی پول است. یک سوم شهرستان است رای گیری به همین زودی. دولت همچنین در حال کار بر روی یک جهانی درآمد اولیه لایحه با فمینیستی فریم یکی از کلیدی ترین سیاست های این سند است.

Ms Jabola-Carolus که کمیسیون نوشت: این مقاله در کنار مردمی سازمان هیجان زده است.

“همه متعهد به آن باور نکردنی است,” او می گوید. “ما پیشنهاد می بیند این لحظه برای آنچه در آن است: یک فرصت است و ما باید به مبارزه بیش از حد. من نفرت را به استفاده از نظامی به زبان, اما این یک نبرد و ما را به مبارزه و درک کنند که این یک لحظه بزرگ.”

کاغذ دیده می شود در بسیاری از محافل به عنوان رادیکال – و در محافل دیگر به عنوان معقول و عقب افتاده. آن را ترکیبی از هر دو چشم انداز از آینده و بتن سیاست امتیاز. و همچنین به عنوان یک جهانی درآمد اولیه آن را نیز پیشنهاد سرمایه گذاری در زیرساخت های اجتماعی – مهد کودک آموزش و پرورش و بهداشت و درمان – به جای سنتی پروژه های زیربنایی به منظور تقویت اقتصاد.

“مطالعات نشان داده اند که سرمایه گذاری های عمومی در مهد کودک و مراقبت از سالمند خدمات بیشتر موثر در کاهش کسری بودجه عمومی و بدهی از سیاست های ریاضت اقتصادی و افزایش اشتغال, درآمد, رشد اقتصادی و ترویج برابری جنسیتی” مقاله استدلال می کند.

به این ترتیب پیشنهاد جهانی رایگان مهد کودک و دراز مدت مراقبت از سالمند, با دستمزد عادلانه برای کسانی که در بخش تسکین زنان اغلب نقش پرداخت نشده است که هنوز هم اغلب گرفته شده توسط آنها را حتی در جایی که هر دو طرف کار می کنند. همچنین استدلال می کند برای پوشش بهداشتی برای مهاجران یک دستمزد زندگی می کنند برای تمیز کردن کارکنان و نزدیک به 25 دلار در ساعت حداقل دستمزد برای مادران مجرد در میان دیگر سیاست هایی که تمرکز فقط بر روی جنس اما نژادی و نابرابری.

“وجود دارد یک بحران جنسیتی است که تداوم توسط اقتصاد ما است و این یک فرصت برای تغییر ساختاری است که گفت:” Ms Jabola-Carolus.

Dr رزماری مورگان از دانشگاه جانز هاپکینز بلومبرگ مدرسه برای سلامت عمومی است و شرکت سرب از جنسيت و Covid-19 پروژه جمع آوری مدارک و شواهد از چگونه همه گیر نهفته است زنان – از آنجا که همه شواهد نشان می دهد این آمار در زنان بسیار سخت در راه های مختلف در سراسر جهان – و به دنبال در چگونه به قرعه کشی جنسیتی پاسخگو recovery برنامه ای برای آینده است.

“هاوایی واقعا به آن آغاز شده است,” او می گوید. وجود دارد برخی از نشانه های مثبت در کانادا که در آن دانشگاه تورنتو قرار داده و از خود فمینیستی طرح بهبود این هفته و بخش هایی از هند, بیش از حد, اما شواهد بیشتری مورد نیاز است او می گوید.

“این در واقع قرار دادن این مسائل بر روی کاغذ و حمایت سیاسی و خواهیم دید چه می آید که” او می گوید.

اما به چشم پوشی از این موضوع و یا اجازه تماس توجهی نشد می تواند زباله های کارشناسان هشدار می دهند.

“ما صرف 50 سال گذشته فشار برای برابری جنسیتی و مطمئن شوید که زنان باید حقوق برابر با مردان. اجازه دهید به که افتد در این زمان بحران فقط به نظر می رسد مانند یک واقعا عقب گام می گوید:” LSE را دکتر Wenham. او موافق است آن را در واقع می تواند یک لحظه به فشار بیش از فقط یک بازگشت به سیستم.

“سیستم فعلی شکسته است. با داشتن این بالا به پایین متمرکز مردسالار سیستم چیزی است که ما را به بحران مالی و این همان چیزی است که منجر به کوری در این بحران” او می گوید.

“چرا که نه سعی کنید چیزی متفاوت است؟”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de