سازمان ملل متحد با استفاده از Coronavirus بودجه برای ترویج سقط جنین | نظر

نیوزویک | No comments

به عنوان جهان می ایستد transfixed با تصمیم ایالات متحده برای ارزیابی بودجه خود را از سازمان بهداشت جهانی (WHO) سازمان ملل در حال حرکت است به جلو با یک $2.01 میلیارد پاسخ به کروناویروس بیماری همه گیر. طرح افزایش قابل توجهی دلیلی برای نگرانی با توجه به تاکید بر ارائه سقط جنین برای زنان—از جمله دختران.

با وجود تلاش های قابل ستایش شامل آدرس و خسارات ناشی از این بیماری همه گیر در زمینه امنیت غذایی و تغذیه, سلامت جسمی و روانی و آب و فاضلاب طرح حمل با آن پیامدهای جدی برای حاکمیت دولت مربوط به متولد نشده زندگی انسان است. طراحی شده برای تمرکز بر این کشورها با موجود انسانی بحران به عنوان کسانی که بیشترین نیاز به کروناویروس مربوط به کمک های سازمان ملل طرح به ناچار یک تهدید جدی برای دولت متعهد به حفاظت از زندگی انسان است.

طرح اختصاص 120 میلیون دلار به سازمان ملل و صندوق جمعیت (افزايش), $450 میلیون به چه کسانی و وجوه باقی مانده به دیگر شاخه های U. N. سیستم. سازمان صندوق جمعیت ملل متحد است “مسئول نهاد” برای coronavirus اقدامات مربوط به بارداری از جمله دسترسی به مراقبت های اورژانسی زایمانی و مادری خدمات بهداشتی و درمانی. آن را نیز وظیفه حصول اطمینان از دسترسی به “سلامت جنسی و باروری, خدمات” است که U. N. زبان برای سقط جنین. با توجه به افزايش “زنان و دختران سلامت جنسی و باروری, انتخاب و حقوق باید محترم شمرده شود بدون در نظر گرفتن…COVID-19. این از جمله دسترسی به, پیشگیری از بارداری اضطراری پیشگیری از بارداری, سقط جنین قانونی که در آن و به حد کامل از قانون و پس از سقط جنین مراقبت است.”

سازمان صندوق جمعیت ملل متحد ارجاع به سقط جنین “که در آن حقوقی” را کمی به دلجویی از نگرانی هایی است که این سازمان را استفاده از همه گیر-وجوه مربوط به انجام سقط جنین هنگامی که در برابر قانون است. شواهد کافی امتیاز به افزايش است دور زدن ممنوعیت سقط جنین از طریق همکاری های استراتژیک با بر روی زمین ارائه دهندگان که انجام سقط جنین در کشورهایی که منع یا محدود کردن عمل است. اگر چه ماهیت مشارکت مشخص نشده است در این طرح به آن اشاره می کند که “بسیاری از کمک های مالی به U. N. سازمان اجرا خواهد شد از طریق سازمان های غیر دولتی مشارکت.” وجود دیرینه را افزايش مشارکت با شرکت پل ایده آل پارس و ماری Stopes بین المللی می دهد به دلیل ترس که U. N. بودجه خواهد بود مناسب برای سقط جنین در کشور که در آن غیر قانونی است. علاوه بر این طرح برجسته را افزايش حداقل اولیه خدمات بسته—یک مجموعه ای از اقدامات برای شرایط اضطراری انسانی است که عبارتند از: سقط جنین به عنوان یک بخش مرکزی.

کشورهای شناسایی به عنوان مهمترین دریافت کنندگان کمک از این طرح شامل افغانستان و بورکینافاسو بوروندی, کامرون, جمهوری آفریقای مرکزی و جمهوری دموکراتیک کنگو و مصر و اتیوپی, هائیتی, عراق, لیبی, مالی, میانمار, نیجر, نیجریه, لبنان, رواندا, سومالی سودان جنوبی, سودان, سوریه, اوکراین, ونزوئلا و یمن. این کشورها که در آن به طور سنتی طرفدار زندگی فرهنگ همچنان به اطلاع رسانی قوانین و سیاست هایی که یا به طور کامل محافظت متولد نشده زندگی و یا به شدت محدود کردن دسترسی به سقط جنین. سطوح بالایی از جنگ و فقر ارائه این دولتها به ویژه آسیب پذیر به این رشته آمده است که متصل به U. N. کمک. نیاز خود را برای کمک به احتمال زیاد بیشتر تلاش برای دفع تحمیل ناخواسته و خدمات در نتیجه تهدید کننده زندگی متولد نشده و حقوق زنان و دختران به معتبر بارداری مراقبت های بهداشتی.

United Nations logo
سازمان ملل متحد لوگو
لودویک مارین/خبرگزاری گتی ایماژ

در علاوه بر این به سازمان صندوق جمعیت ملل متحد این است که یکی از مهمترین مروج سقط جنین در سازمان ملل. آژانس طولانی شناخته شده سقط جنین به عنوان هسته به “بهداشت باروری” و “حقوق بشر” اگر چه این حق وجود دارد در هیچ کجای قوانین بین المللی. در علاوه بر این به بررسی شکست به هماهنگی به موقع و پاسخ مناسب به این بیماری همه گیر از آن است که در این سازمان رادیکال طرفدار سقط جنین موضع که دولت آمریکا ارزیابی است که کمک های مالی.

در بسیاری از ویروس تقلید تاریکی فرود آمد که جهان پس از جنگ جهانی باعث ایجاد U. N. می توان گفت که این دقیقا همان نوع از وضعیت است که در آن ارزش موسسه مسلم—که در پایان جنگ پیدا کردن درمان صرفه جویی در کودکان و ارائه مواد غذایی اگر نه U. N.? به عنوان تنها بین المللی یکپارچه در نوع خود U. N. منحصر به فرد آماده برای پاسخ دادن به این بحران—که دقیقا به همین دلیل به هزاران نفر می میرند در دست ویروس, کشتار بی گناه متولد نشده با U. N. بودجه فوق العاده شنیع.

میلیون ها دلار اختصاص داده شده برای سقط جنین-محور اهداف نشان می دهد, بیشتر از صرفا مشکلات با U. N. سیستم گسترده تر نقایص بین المللی حقوق بشر در پروژه به عنوان یک کل. سقط جنین بودجه نشان می دهد که نخبگان سیاسی اولویت بندی در زمان بحران—تکه تکه “راه حل” است که غارت بی گناه از زندگی و در راه تقویت ما با جسمی و تغذیه معنوی است که ما نیاز به زنده ماندن این بیماری همه گیر.

غایب تجدید احترام به حقوق اساسی بشر برشمرده پس از جنگ جهانی U. N. اقدام را بی رحمانه “امپریالیسم فرهنگی” که جابجا کمک های انسان دوستانه و imperils آن بسیار مشروعیت در زمان نیاز. در حال حاضر بیش از هر زمان دیگری دولت باید ایستاده در آماده به رد سرکوبگر فشار از U. N. تایید خود را مستقل حق برای حفاظت از زندگی است.

Elyssa Koren مدیر ملل متحد وکالت در ADF بین المللی است.

نظرات بیان شده در این مقاله نویسنده به خود.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>