اواخر ماه گذشته در مقابل یک بسته بندی شده دادگاه در بازداشتگاه گوانتانامو, جیمز میچل به یاد می آورد ارایه کرده 9/11 متهم خالد شیخ محمد ده ها بار و “دیوارها” بازداشت شدگان توسط کوبیدن آنها را بارها و بارها به دیوار. به گفته وی در معرض بازداشت شدگان به روز ایستاده محرومیت از خواب گریه, جیغ و لعن آنان و تهدید به شکاف گلو از یک متهم ،

این وحشتناک شهادت بخشی از شواهد داده شده توسط میچل در پیش از محاکمه جلسات برای پنج مرد به دلیل رفتن به دادگاه در بیش از 9/11 حملات. هر پنج متهم —خالد شیخ محمد Ramzi bin al-Shaibh, ولید بن Attash, Ammar al-بلوچی و مصطفی Hawsawi—می تواند با مجازات مرگ روبرو هستند اگر آنها را مجرم گوانتانامو نظامی کمیسیون. وکلای متهمان می خواهید هر گونه اظهارات استخراج شده تحت شکنجه و محروم از جمله کسانی که گرفته شده توسط FBI بعد از مردها وارد در گوانتانامو. آنها استدلال می کنند که اف بی آی همکاری سازمان سیا در بازجویی و هر گونه اظهارات به آن عوامل آلوده ،

میچل و کسب و کار خود شریک جان “بروس” یسن تا به حال نقش پیشرو در طراحی و اجرای بدنام “تکنیکهای بازجویی پیشرفته” استفاده می شد که به شکنجه در سایت در سراسر جهان است. هیچ یک مسئول ایالات متحده در ایران برگزار شده است به حساب آورد.

اما ایالات متحده در عمل به تنهایی نیست. حداقل سه عضو اتحادیه اروپا به میزبانی مخفی سازمان سیا در سایت به عنوان بخشی از جهانی “جنگ با ترور”. مردان در دادگاه گوانتانامو شکنجه شده و بیمار تحت درمان در لهستان لیتوانی و رومانی. اما همدستی این کشور در شکنجه یک جرم تحت قوانین بین المللی ذکر نشده بود یک بار در دادگاه. هر کس در دادگاه ممنوع بود از گفتن یا نشان می دهد که کشورهای اروپایی به میزبانی سیاه سایت ها و تسهیل سوء استفاده است که در ادامه در آنها است. هیچ فردی در هر یک از این کشورها متهم شده است برای تسهیل این جنایات.

دادگاه اروپایی حقوق بشر در حال حاضر حکومت در مورد مدنی در مقابل لهستان برای مشارکت در ناپدید شدن اجباری و شکنجه سازمان سیا بازداشت شدگان محمد Nashiri و ابو Zubaydah هر دو از آنها هنوز در گوانتانامو. خالد شیخ محمد ولید بن Attash و Ramzi bin al-Shaibh برگزار شد در لهستانی سیاه سایت واقع در خیره Kiejkuty که در عمل بین سال های 2002 و 2004.

Al-Nashiri قرار گرفت به اعدام مصنوعی و تفنگ داشتند برگزار شد به سر خود را; بازجویان تهدید به حمله جنسی به مادر خود. جیمز میچل می گویند که کسانی که “تکنیک” بیش از آنچه که “مجاز” در یادداشت حقوقی ضرب توسط کاخ سفید دفتر مشاوره حقوقی برای توجیه و غیر قابل توجیه. اما بدیهی است از طیف وسیعی از رفتارهای سادیستی نشان داد در 2014 گزارش سنا که “مجاز” enhanced interrogation techniques اغلب در خدمت به تشویق بازجویان—و به آنها حرکت و پوشش به تحمیل بیش از باطل سوء استفاده در برخی از بازداشت شدگان.

مصطفی Hawsawi یکی از 9/11 متهمان در دادگاه دچار ارتفاعات جدید از بربریت در سازمان سیا بازداشت کرده است. 2014 مجلس سنا گزارش مستند برخی از مصطفی Hawsawi جاری مشکلات بهداشت و درمان به طور خاص مربوط به یک “دکتر” که انجام شد با “نیروی بیش از حد” در حالی که او در یک زندان در افغانستان است. “سیا سوابق نشان می دهد که یکی از بازداشت شدگان مصطفی Hawsawi شد و بعد از آن مبتلا به مزمن و بواسیر مقعد شقاق و علامتی پرولاپس رکتوم.”

Al-Hawsawi شد anally raped سازمان سیا در بازداشت و مداوم اثر آسیب های فیزیکی او دچار یک موضوع کلیدی که منتقل شد به در لیتوانی در سال 2005. مقامات لیتوانی حاضر درمان های پزشکی برای al-Hawsawi و دیگر زندانیان بیماری های حاد و ما مجبور شد به قرارداد با دولت های دیگر که برای درمان.

ECHR نیز در برابر حکومت لیتوانی برای آن مایل تسهیل ناپدید شدن و شکنجه ابو Zubaydah در زندان سیا در آن میزبانی. در این سال Mustafal-Hawsawi مدنی مورد در برابر لیتوانی نیز شنیده می شود توسط ECHR.

تماشای مصطفی Hawsawi در دادگاه تاثیر شکنجه او رنج می برد روشن بود. او با نقل مکان کرد و آهسته راه رفتن و نیاز به نشستن بر روی یک بالش در حالی که گوش دادن به جان میچل شهادت. در اینجا در گوانتانامو او در زمینه یک حرکت نظامی کمیسیون درخواست کرد که در مورد او پرتاب می شود را با توجه به “ظالمانه دولت انجام شده است.”

عفو بارها گفت که بازداشت شدگان در گوانتانامو باید محاکمه عادلانه در آمریکا در دادگاه های فدرال و یا منتشر—Guantánamo نظامی دادگاههای برآورده نمی کنند منظورشان.

اما این تجدید ویژه در گوانتانامو نیز یک فرصت را به نگه داشتن به حساب آمریکا و اروپا از دوستان که به میزبانی کلید, سیاه, سایت, کمک به “ناپدید” بازداشت شدگان و تسهیل شکنجه و بدرفتاری. این واقعیت است که آنها را تماشا رسیدگی در گوانتانامو از راه دور—صدمه ندیده و غیر قابل توصیف—نیز خشم.

جولیا هال است که سازمان عفو بین الملل مبارزه با تروریسم ،

نظرات بیان شده در این مقاله نویسنده خود.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.nettny.im