New York City Manhattanhenge Rising Waiters
خورشید در طول یک Manhattanhenge طلوع آفتاب همراه 42nd Street پشت افق از میدتاون منهتن در شهر نیویورک در 11 ژانویه سال 2020 به عنوان دیده می شود از ویهاوکن, New Jersey.
Newsweek/گتی

این Thwaites, یخچال است که در مورد اندازه ایالات متحده نوسان دولتی و دارای یخ به اندازه کافی به منظور بالا بردن سطح دریا در حدود 10 فوت است. این به تنهایی ترسناک به اندازه کافی برای توجیه نام مستعار خود را از روز قیامت یخچال اما بیشتر وجود دارد. این Thwaites, نشسته, همراه 75-کشش مایل از خط ساحلی در قطب جنوب است که در خدمت به بخشی از سپر گسترده غرب قطب جنوب یخ ورق از گرم آبهای اقیانوس. این ویس به اندازه کافی یخ به افزایش دریاها توسط 200 فوت.

چهل سال پیش Thwaites که تصور می شد به ریختن 40 میلیارد تن آب در هر سال. دانشمندان به تازگی رشد این رقم به 250 میلیارد تن است. به خود زنگ رودخانه از آب گرم به نظر می رسد جریان در زیر یخچال های طبیعی که تنها می تواند در تسریع این روز که آن را فرو می ریزد به دریا — از آن می تواند از یک قرن از در حال حاضر و یا چند دهه. هیچ کس واقعا نمی داند.

ما حتی صحبت در مورد گرینلند نشده است. یکی دیگر از رودخانه زیرزمینی از آب گرم بود و به تازگی کشف شده تحت Nioghalvfjerdsfjorden یخچال های طبیعی است که انتظار می رود به اضافه کردن بین پا و نیم و 5 فوت به سطح اقیانوس ها در 200 سال است.

این پیش بینی ها انجام برخی از عدم قطعیت اما یک چیزی که به نظر می رسد بسیار روشن است: در قرن آینده دشوار خواهد بود برای ساحلی ساکنان شهرستان. سطح دریا در حال افزایش حدود 3 میلی متر در هر سال. در پایان قرن اقیانوس ها می تواند افزایش حداقل 2 پا بیش از سطح سال 2005 با توجه به یک سال 2018 مطالعه در مجموعه مقالات آکادمی ملی علوم. مایکل مان, آب و هوا دانشمند گفت NBC News مگر اینکه انتشار گازهای گلخانه ای نیز کاهش خواهد یافت در پایان قرن بیش از 650 میلیون نفر خواهد شد که زندگی در روی زمین است که در زیر آب تمام یا بخش عمده ای از زمان.

شهرستانها را فشار از تاثیر. آخرین نظرسنجی بزرگ بانک جهانی از شهرستانها در سراسر جهان هستند که در معرض تغییرات آب و هوایی منتشر شد در سال 2013 بر اساس داده های ماهواره ای گرفته شده در سال 2005. آن را یافت که صدها نفر از شهرهای ساحلی در سراسر جهان خواهد بود در اوج خطر جاری شدن سیل در چند دهه آینده است. در سال های پس از مطالعه منتشر شد, خطر محاسبات باید تغییر برای بدتر می گوید: استفان Hallegatte سرب اقتصاددان در جهان بانک جهانی تسهیلات برای کاهش بلایا و بازیابی و نویسنده این گزارش است.

یک تغییر است که شهرستانها در آفریقا رشد سریعتر از حد انتظار است. که بدان معنی است که هر لیست آسیب پذیر شهرستانها خواهد در حال حاضر باید شامل نام های جدید مانند لاگوس در نیجریه و دارالسلام در تانزانیا. یک ترکیب خطرناک افزایش دریاها و فقر را در این شهرستانها به طور فزاینده ای در معرض خطر است. بسیاری از شهرهای اصلی 2013 لیست را بهبود چشم انداز خود را تا حد زیادی با در نظر گرفتن مراحل برای محافظت از خود در برابر سیل. این خدمات عبارتند از گوانگژو و شانگهای در چین, مانیل در فیلیپین می تاهو در ویتنام و نیواورلئان در آمریکا
برخی از شهرستانها در جهان توسعه یافته نیست و به اندازه کافی خطاب به افزایش تهدید. به ویژه در میامی و نیویورک در معرض طوفان موج که bedevil سواحل شرق ایالات متحده آمریکا و نه اجرا کرده است حمایت کافی. آنها را به یک صفحه از لندن آمستردام و روتردام که سرمایه گذاری کرده اند در دایک موانع و زهکشی.

بدتر شدن چشم انداز در افزایش سطح آب است که باعث تغییر در نحوه تفکر مردم در مورد جاری شدن سیل و برنامه ریزی برای آن است. “مردم متوجه است که آن را فقط ممکن است برای جلوگیری از همه سیل بنابراین شما باید یاد بگیرند به زندگی با آب و بپذیرد که آن را گاهی اوقات تاثیر می گوید:” Hallegatte. “ما نمی توانیم زندگی پشت بلندتر و بلندتر دیوار چرا که در یک نقطه عواقب ناشی از یکی از کسانی که دیوار شکست می شود بیش از حد بزرگ است.”

هلند در خط مقدم زندگی جدید-با-آب تکنیک های. آنها در حال ایجاد فضاهای خود را در شهرستانها به صورت سیل آب به جمع آوری—مناطق کم تراکم است که نسبتا آسان به تخلیه—برای حفاظت از مناطق با تراکم جمعیت. آنها با استفاده از دینامیک از مصب رودخانه به توزیع شن و ماسه در چنین راهی است که حفظ محافظ شنی. چنین شبه طبیعی سیستم هر دو کمتر از گران قیمت برای ساخت و موفق تر آرامی از یک دیوار بزرگ. “این چیزی است که ما تماس طبیعت راه حل های مبتنی بر” او می گوید. “به جای تلاش برای استفاده از بتن فقط به محافظت از همه چیز شما سعی می کنید به استفاده از مکانیسم طبیعی.”

“ما مردم از همه قاره ها تمام سطح درآمد پرسیدن همین سوال: چگونه برای مدیریت افزایش جاری شدن سیل بیش از 10 يا 20 سال بعد می گوید:” Hallegatte.

در اینجا پنج شهرستانها که رشد نسبتا آسیب پذیر تر در چند سال گذشته است.

FEA_Growth_SB_5Cities_01
دارالسلام
آنتونیو Cravo/EyeEm/گتی

دارالسلام

دارالسلام پایتخت سابق تانزانیا به 4.3 میلیون نفر است و یکی از سریعترین رشد شهر در جهان است. مردم در حال خروج از روستا را در دستیابی به شغل بهتر مدارس و دسترسی به مراقبت های بهداشتی. آنها تمایل به حل و فصل در سیل خیزی زمین.
شهر برنامه ریزی برای تاثیر رویدادهای شدید آب و هوا است که همراه هر چند سال به دلیل مشکلات بیشتر: فوری: آن است که احاطه شده توسط مزمن جاری شدن سیل که می آید با بارش باران های سنگین در هر سال. اگر چه تانزانیا
کار می کرد برای ایجاد یک شبکه زهکشی کانال به اقیانوس هند این اقدامات نمی حل مشکل جاری شدن سیل در دارالسلام. افزایش سطح آب بدان معنی است که آب را دیگر خود را برای پیدا کردن خروج از شهر است. زباله اغلب بلوک های تخلیه اجازه می دهد آب راکد به جمع آوری. این شهرستان از منابع را برای پروژه های زیربنایی. اما به تازگی گروه های اجتماعی تشکیل داده اند برای روشن شدن تخلیه هنگامی که بارش باران های سنگین در هوا.

FEA_Growth_SB_5Cities_02
جاکارتا
Veri Sanovri/ایسنا/گتی

جاکارتا

مانند Dar es Salaam, جاکارتا نیز مستعد ابتلا به سالانه جاری شدن سیل در طول فصل بارانی. چندین رودخانه جریان از طریق منطقه شهری و غالبا غلبه بر بانک های خود را. مشكل از سطح دریا افزایش است نشست: شهرستان خود را در حال غرق شدن است. دلتای رودخانه که بر اساس آن شهر استوار شده است از دست دادن شن و ماسه; حضور گسترده در شهرستان مانع از شن و ماسه از جای خود به طور طبیعی توسط رودخانه ها. سنگین ساختمان و استخراج آب شیرین برای نوشیدن باید فشرده شن و ماسه بیشتر است.

جاکارتا است تلاش برای پیدا کردن منابع برای ساخت زیرساخت های آن نیاز به کاهش جاری شدن سیل. در پاییز گذشته یک طرح برای خرید زمین در امتداد رودخانه برای ساخت و ساز از سیل-پیشگیری دیوار لغو شد به پلاگین کسری بودجه. در سال 2015 این شهر نصب شده بر دیوار های بتنی همراه Ci Liwung رودخانه اخراج مهاجران و انتقال آنها به پناهگاه دائمی اما این کافی نیست برای جلوگیری از جاری شدن سیل در باران های سنگین در اوایل این سال است. بیش از 90000 نفر تا به حال به تخلیه از جاکارتا و بیش از 60 نفر جان خود را از دست در این فاجعه است.

مقامات دولت اندونزی اعلام کرد یک برنامه در ماه اوت گذشته به حرکت در پایتخت کشور از جاکارتا به جزیره بورنئو.

FEA_Growth_SB_5Cities_03
لاگوس
فردریک Soltan/Corbis/گتی

لاگوس

جمعیت نیجریه و آفریقا و بزرگترین ملت در مسیر به 400 میلیون نفر تا سال 2050 زمانی که بسیاری از شهروندان خود انتظار می رود برای زندگی در شهرها است. لاگوس بزرگترین—جمعیت آن در حال حاضر تخمین زده می شود بین 14 میلیون و 21 میلیون دلار است که انتظار می رود به بالای 30 میلیون نفر تا سال 2050.

لاگوس است و در حال حاضر تلاش تحت وزن, رشد جمعیت, آب و هوا و زیرساخت های ضعیف است. مردم در حال حرکت به شهر برای یک زندگی بهتر تمایل به حل و فصل در کم ارتفاع زمین است که در معرض ابتلا به جاری شدن سیل. هر فصل بارانی آب باران مخلوط با فاضلاب و سیل خانه ها باعث شیوع بیماری های تنفسی و بیماری های دیگر.

توسعه متمرکز شده است در ساخت ساختمان های بلند برای رسیدگی به رو به رشد جمعیت اما این خارج از دسترس برای بسیاری از مردم در مناطق مستعد سيل. پیشرفت های در سهام مسکن در سراسر هیئت مدیره در حال بشدت مورد نیاز است. فقدان زیرساخت برای کاهش مکرر سیل اتحاد مهار سرمایه گذاری. اگر این شهر می تواند غلبه بر این catch-22, آن ممکن است قادر به نوبه خود توجه خود را به حفاظت از شهرستان از طوفان که همراه هر چند سال.

FEA_Growth_SB_5Cities_04
میامی
جفری گرینبرگ/جهانی تصاویر گروه/گتی

میامی

میامی بوده است به نام صفر برای افزایش سطح آب. جنوب فلوریدا می رود که این آمار در دهه های آینده. جاری شدن سیل در این شهرستان افزایش یافته است و در فرکانس در سال های اخیر و پیش بینی برای افزایش سطح آب نشان می دهد که بسیاری از سواحل و محلات در نهایت خواهد شد به طور کامل غوطه ور شده است.

Barricading خود را در برابر افزایش دریاهای است نه یک گزینه برای میامی. نه تنها خواهد یک دیوار بزرگ مختل گردشگری آن را نیز بی اثر خواهد بود. شهر ساخته شده است در سنگ آهک است که متخلخل—آب دریا به سادگی می تواند افزایش یابد تا از طریق زمین.

در سال های اخیر میامی شروع به برداشتن قدم برای آماده شدن برای آن آبکی آینده. آن را مطرح کشش از دیوار یا سد دریایی شکسته در طوفان چند سال پیش. همچنین بالا بردن سطح جاده ها و پل ها و سرمایه گذاری در ایستگاه های پمپ در محله است که مستعد ابتلا به جاری شدن سیل. همچنین طراحی جدید طوفان آب سیستم های زهکشی برای مقابله با طوفان است. آن را تحمیل کرده است ارتفاع مورد نیاز برای ساختمان های جدید است.

اگر چه این اقدامات ممکن است در کوتاه مدت مقابله خواهد بود یک چالش در دهه های آینده.

FEA_Growth_SB_5Cities_05
نیویورک
اریک مک گرگور/اقیانوس آرام پرس/LightRocket/گتی

نیویورک

در سال 2012 طوفان شنی ارسال در حدود 10 فوت floodwater به شهر نیویورک inundating ده ها هزار نفر از ساختمان ها و تهدید این شهر 2 تریلیون دلار در دارایی. آب آمد و عمدتا از متورم شدن از آب دریا و اقیانوس اطلس که تمایل به فشار علیه آمریکا و شرقی در طول طوفان بزرگ. به عنوان سطح دریا افزایش این شهرستان است که انتظار می رود برای دیدن جاری شدن سیل در بیش از 7.5 با افزایش فرکانس—جاری شدن سیل که در حال حاضر رخ می دهد هنگامی که هر 25 سال اتفاق می افتد هر 5 سال به یک سال 2017 مطالعه است. تا سال 2050 بیش از یک سوم از منطقه مالی شهر را در معرض خطر جاری شدن سیل از طوفان موج.

اپل بزرگ ساخته شده است که تکه تکه سرمایه گذاری به سخت خود را در برابر توفان آینده اما هنوز به تصویب اقدامات جامع. شهردار لایحه DeBlasio اعلام کرد در سال 2019 یک 10 میلیارد دلار پروژه به گسترش پایین منهتن به شرق رودخانه و ساخت متحرک موانع سیل. برنامه های دیگر کرده و زمینه شن و ماسه تپه های شنی و سازه های دیگر. اما زمان کوتاه است. اگر فاجعه اعتصاب دوباره در هر زمان به زودی نیویورک را به یک ضربه بزرگ است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im