رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن ارائه شده خود را مدتها در انتظار صلح خاورمیانه طرح امیدوار کننده برای حفظ بیت المقدس که اسرائیل میخواهد سرمایه است.

او پیشنهاد یک راه حل دو کشور و گفت: هیچ اسرائیلی یا فلسطینی ها خواهد بود کنده شده از خانه های خود.

ایستاده در کنار اسرائیل و نتانیاهو در کاخ سفید با آقای ترامپ گفت: طرح “می تواند آخرین فرصت” برای فلسطینی ها.

فلسطینی ها در حال حاضر اما همه را رد کرد و به بیرون درز پیشنهادات.

طرح است که کفن در پنهان کاری فراخوانده شد و تحت نظارت رئیس جمهور مغلوب ساختن پیشی جستن در Jared کوشنر.

این طرح با هدف حل یکی از طولانی ترین در حال اجرا در تضاد است.

هزاران نفر از فلسطینی ها در اعتراض به نوار غزه در اوایل روز سه شنبه در حالی که ارتش اسرائیل مستقر تشویقها در کرانه.

چه رئیس جمهور تهمت می گویند ؟

“امروز اسرائیل طول می کشد یک گام بزرگ به سوی صلح” آقای ترامپ گفت: مسئولان و خبرنگاران در کاخ سفید است.

“چشم انداز من ارائه یک برنده فرصت برای هر دو طرف واقع بینانه حل دو دولت که برطرف خطر تشکیل کشور فلسطین به امنیت اسرائیل.”

پیشنهادات خود را عبارتند از:

 • ایالات متحده به رسمیت شناختن اسرائیل حاکمیت بر سرزمین که آقای مغلوب ساختن پیشی جستن طرح پیش بینی بودن بخشی از اسرائیل است. این برنامه شامل یک نقشه مفهومی که آقای مغلوب ساختن پیشی جستن می گوید نشان می دهد ارضی به خطر انداخته است که اسرائیل مایل به ایجاد
 • نقشه خواهد شد “بیش از دو برابر فلسطین و ارائه یک فلسطینی پایتخت در شرق بیت المقدس” که در آن آقای مغلوب ساختن پیشی جستن می گوید: ما می های باز سفارت
 • بیت المقدس “باقی خواهد ماند و اسرائیل میخواهد سرمایه”
 • فرصت را برای فلسطینی ها به “دستیابی به یک دولت مستقل از خود را بسیار خود را” – با این حال او به چند جزئیات
 • “هیچ فلسطینی یا اسرائیلی ها خواهد بود کنده شده از خانه های خود” – نشان می دهد که موجود شهرک های یهودی نشین در اسرائیل و کرانه باقی خواهد ماند
 • اسرائیل را با پادشاه اردن به اطمینان حاصل شود که وضعیت موجود حاکم بر کلیدی سایت مقدس در اورشلیم شناخته شده به یهودیان به مسجد الاقصی و الحرام al-Sharif برای مسلمانان حفظ شود
 • خاک اختصاص داده شده به فلسطینی ها در آقای مغلوب ساختن پیشی جستن نقشه “باز باقی خواهد ماند و توسعه نیافته برای یک دوره چهار سال”. در آن زمان فلسطینی ها می توانید مطالعه معامله مذاکره با اسرائیل و “رسیدن به معیارهای استقلال”.

“فلسطینی ها در فقر و خشونت و سوء استفاده توسط کسانی که به دنبال استفاده از آنها به عنوان آلت برای پیشبرد تروریسم و افراط گرایی است. آنها سزاوار به مراتب بهتر از زندگی” آقای ترامپ گفت.

او همچنین نشان داد که غرب بانک نمی تواند به نصف کاهش دهد تحت این طرح است.

“ما نیز کار خواهد کرد برای ایجاد یک هم پیوسته خاک در آینده فلسطین برای زمانی که شرایط برای استقلال در حال ملاقات از جمله شرکت رد تروریسم” او گفت:.

چه پس زمینه ؟

پس از برگزاری مذاکرات با آقای مغلوب ساختن پیشی جستن در واشنگتن روز دوشنبه بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل با تمجید از رئیس جمهور به عنوان “بزرگترین دوست اسرائیل تا به حال در کاخ سفید”.

“معامله قرن است که این فرصت از یک قرن و ما قصد داریم با تصویب آن توسط” او گفت:.

مقامات اسرائیلی گفت که آقای نتانیاهو خواهد پرواز به مسکو در روز چهارشنبه برای بحث در مورد طرح ها با رئیس جمهور روسیه ولادیمیر پوتین.

نخستین Benny Gantz که همچنین ملاقات آقای مغلوب ساختن پیشی جستن در روز دوشنبه به نام این طرح را “قابل توجه و نقطه عطف تاریخی”.

پخش رسانه ای است که بر روی دستگاه شما پشتیبانی نشده

رهبران فلسطینی را رد کرده و در پیشبرد طرح گفت: به دنبال تحمیل دائمی اسرائیل و حکومت بر کرانه.

“دولت آمریکا نمی خواهد پیدا کردن یک فلسطینی که پشتیبانی از این پروژه” فلسطین وزارت امور خارجه در بیانیه ای گفت: در روز یکشنبه. “مغلوب ساختن پیشی جستن طرح است طرح این قرن به انحلال فلسطین است”.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین محمود عباس به نام یک جلسه اضطراری رهبران فلسطینی بیش از این طرح در سه شنبه شب.

فلسطینی ها قطع تماس با مغلوب ساختن پیشی جستن دولت در دسامبر 2017 و پس از Mr تهمت تصمیم به رسمیت شناختن اسرائیل بیت المقدس به عنوان پایتخت و انتقال سفارت آمریکا به شهر تل آویو.

از آن زمان ما به پایان رسیده است هر دو دو جانبه برای کمک به فلسطینی ها و کمک های سازمان ملل متحد امداد و کار سازمان برای پناهندگان فلسطین (حماس).

و در ماه نوامبر وزیر خارجه مایک Pompeo گفت: ما را به حال خود رها شده آن چهار ده ها سال است که شهرک های یهودی نشین در کرانه بودند و مغایر با قوانین بین المللی است.

اتحادیه عرب را تشکیل فوری جلسه در روز شنبه.

پخش رسانه ای است که بر روی دستگاه شما پشتیبانی نشده

چه مسائل در خطر است ؟

از تمام درگیری ها در خاورمیانه است که بین اسرائیل و فلسطینی ها بوده است و مقاوم. اگر چه دو طرف امضا دستیابی به توافق صلح در سال 1993 بیش از یک چهارم از یک قرن در دو طرف هستند مسلما به دور از هم بوده است.

قدس: اسرائیل و فلسطینی ها برگزاری رقابت ادعا می کند به شهر. اسرائیل که به اشغال قبلا اردن برگزار شرقی در سال 1967 با احترام تمام از بیت المقدس به عنوان پایتخت آن است. فلسطینی ها اصرار دارند در شرق بیت المقدس – صفحه اصلی به حدود 350,000 از جامعه خود – به عنوان پایتخت امیدوار-به صورت مستقل از دولت است.

فلسطینی: فلسطینی ها می خواهند یک دولت مستقل خود متشکل از کرانه غربی و شرق اورشلیم ، نخست وزیران را علنا پذیرفته مفهوم یک دولت فلسطینی در کنار اسرائیل اما چه شکل باید آن را. بنیامین نتانیاهو گفت: هر دولت فلسطینی باید demilitarised با قدرت به حکومت خود را اما نه به تهدید اسرائیل است.

شناخت: اسرائیل اصرار دارد که هر توافقی باید شامل به رسمیت شناختن فلسطین از آن به عنوان “ملت-دولت از مردم یهودی” با این استدلال که بدون این فلسطینی ها ادامه خواهد داد به مطبوعات ملی خود را ادعا می کند به زمین باعث این درگیری به تحمل. فلسطینی ها می گوید: آنچه اسرائیل تماس خود را کسب و کار خود را, اما به رسمیت شناختن آن به عنوان دولت یهودی را در برابر تبعیض اسرائیل به ساکنان عرب فلسطینی مبدا که مسلمانان مسیحیان و دروزی.

مرز: هر دو طرف باید اساسا ایده های مختلف به عنوان به که در آن مرزهای بالقوه دولت فلسطینی باید باشد. فلسطینی ها اصرار دارند در مرزهای مبتنی بر آتش بس که خطوط از هم جدا اسرائیل و شرق اورشلیم و کرانه غربی و غزه بین سال 1949 و در سال 1967. اسرائیل می گوید کسانی که خطوط نظامی غیرقابل دفاع و هرگز قرار نبود به طور دائم. آن است که در آن مرزها باید از ساخت روشن خود را در مرز شرقی باید در امتداد رود اردن.

شهرک: از سال 1967 اسرائیل ساخته شده و حدود 140 شهرک سازی در مناطق اشغالی کرانه باختری و شرق بیت المقدس و همچنین 121 پایگاه – شهرک ساخته شده است و بدون دولت مجوز. آنها تبدیل شده اند به برخی از 600,000 یهودیان اسرائیل. شهرک سازی غیر قانونی در نظر گرفته شده توسط بسیاری از جامعه بین المللی هر چند اسرائیل اختلافات این. فلسطینی ها می گویند همه شهرک ها باید برداشته شود برای یک دولت فلسطینی شود قابل دوام. آقای نتانیاهو قول داد نه تنها هرگز به ریشه کن کردن هر گونه شهرک ولی آنها را تحت حاکمیت اسرائیل.

پناهندگان سازمان ملل متحد می گوید آن سازمان حمایت حدود 5.5 میلیون پناهندگان فلسطینی در خاورمیانه (تشکیلات خودگردان فلسطینی می گوید وجود دارد تا 6 میلیون) از جمله فرزندان افرادی که فرار کرد و یا اخراج شدند و توسط یهودی نیروها از چه شد اسرائیل در سال 1948-49 جنگ. فلسطینی ها اصرار بر حق خود برای بازگشت به خانه های سابق خود اما اسرائیل می گوید که آنها مجاز به ذکر است که این حرکت را پایمال آن جمعیتی و منجر به پایان خود را به عنوان یک دولت یهودی.

100 سال از اسرائیلی-فلسطینی: لحظات کلیدی*

 • Nov 2019: مغلوب ساختن پیشی جستن دولت می گوید این دیگر به نظر شهرک سازی اسرائیل در سرزمین های اشغالی به عنوان مغایر با قوانین بین المللی قرار دادن ما در تقابل با بسیاری از جامعه بین المللی
 • Dec 2017: دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن اعلام کرد ما به رسمیت شناختن اسرائیل بیت المقدس به عنوان پایتخت فلسطینیان قطع روابط با مغلوب ساختن پیشی جستن دولت
 • مارس 2014: آخرین دور از مستقیم اسرائیل-فلسطین و مذاکرات صلح فروپاشی در میان acrimony
 • سپتامبر 2000 – Feb 2005: دوم قیام فلسطینیان
 • سپتامبر 1993: اسرائیل-فلسطینی ها نشانه صلح اسلو توافق توافق چارچوب نهایی توافق صلح; 20 سال از داعش – خشونت – دنبال
 • دسامبر 1987-سپتامبر 1993: اولین قیام فلسطینیان علیه اشغالگری اسرائیل
 • ژوئن 1967: میانه جنگ اسرائیل و اشغال شرق بیت المقدس و کرانه غزه; سال خصومت و خونریزی به دنبال; شورای امنیت سازمان ملل قطعنامه 242 تماس در اسرائیل به عقب نشینی از “سرزمین های اشغال شده در درگیری های اخیر” و به رسمیت می شناسد حق “هر دولت در منطقه در صلح زندگی می کنند در امن و به رسمیت شناخته شده و مرزهای”
 • مه 1948: بریتانیا قیمومیت فلسطین خاتمه; اسرائیل تشکیل کشور فلسطین اعلام کرد کشورهای عربی حمله به درگیری ایجاد 700,000 پناهندگان فلسطینی; 800,000 یهودیان اخراج یا فرار از کشورهای عربی در پی
 • نوامبر 1947سازمان ملل: توصیه پارتیشن بندی قیمومیت فلسطین را به یهودی و کشورهای عربی – یهودی رهبری در فلسطین قبول, عرب, رهبری رد; خشونت بین دو طرف ،
 • ژوئیه 1922: ملل بایست بریتانیا به عنوان قدرت اجباری برای قرار دادن نظر اعلامیه بالفور به اثر
 • دسامبر 1917: نیروهای انگلیسی تسخیر و اشغال فلسطین در سال است که به دنبال خشونت بین یهودیان و اعراب را افزایش می دهد
 • نوامبر 1917: بریتانیا (مبارزه با امپراتوری عثمانی در جنگ جهانی اول) مسائل مربوط به “اعلامیه بالفور” ابراز پشتیبانی از یهودی “ملی خانه” در فلسطین به شرط این که حقوق غیر یهودی جوامع وجود دارد و نه تعصب
 • قبل از 1917: ترکی عثمانی امپراتوری قوانین بیش از یهودی و عرب جوامع در منطقه جغرافیایی به عنوان فلسطین سرزمین مقدس یا (یهودیان) سرزمین اسرائیل

* مطالب انتخابی و خلاصه

این اخبار در داستان در حال به روز رسانی و جزئیات بیشتری منتشر خواهد شد به زودی. لطفا رفرش صفحه برای کمال نسخه.

شما می توانید دریافت آخرین اخبار بر روی گوشی های هوشمند و یا قرص از طریق BBC News App. شما همچنین می توانید دنبال کنید @BBCBreaking در توییتر برای دریافت آخرین هشدار.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.dehec.sutny.im