ترکیه برای آزادی دهها هزار نفر از زندانیان بیش ویروس ترس به جز روزنامه نگاران و سیاستمداران

مجلس ترکیه روز سه شنبه به تصویب یک قانون است که اجازه خواهد داد که از انتشار دهها هزار نفر از زندانیان برای کاهش ازدحام در زندان ها و محافظت از بازداشت شدگان از coronavirus اما که منتقدان با شدت بهم زدن به صورت به استثنای کسانی که در زندان با تروریسم اتهامات عنوان شده علیه.

رئیس جمهور رجب طیب اردوغان حزب عدالت و ملی گرا MHP متحدان حمایت از لایحه ای که پذیرفته شد با 279 رای و 51 رای در مقابل معاون رئیس مجلس Sureyya سعدی Bilgic گفت.

قانون باز خواهد شد راه را برای موقت انتشار اطراف 45,000 زندانیان برای جلوگیری از گسترش این کوروناویروس. کسانی که واجد شرایط منتشر خواهد شد تحت کنترل قضایی تا پایان مارس و وزارت دادگستری خواهد بود قادر به گسترش دوره سه بار با حداکثر دو ماه در هر زمان با توجه به قانون.

مشابه شماره منتشر خواهد شد به طور دائم تحت یک بخش جداگانه ای از این قانون با هدف کاهش ازدحام بیش از حد زندان.

وزیر دادگستری Abdulhamit گل گفت: در روز دوشنبه 17 نفر وجود دارد تایید موارد Covid-19 در میان زندانیان از جمله سه مورد مرگ و میر و 79 زندان پرسنل نیز آزمایش مثبت است.

قانون مورد انتقاد قرار گرفته است توسط احزاب مخالف و فعالان برای به استثنای کسانی که زندانی در تهران که شامل روزنامه نگاران و سیاستمداران را در نوردید تا در سرکوب پس از کودتا در سال 2016.

مخالفان می گویند آزادی مجرمان از جمله سارقان racketeers و کسانی که در رشوه خواری می تواند منجر به افزایش جرم و جنایت.

نقض اطلاعات ترکیه قانون واجد شرایط نیست برای پیش از انتشار که اعضای مخالف گفت: با هدف حذف روزنامه نگاران زندانی در اوایل سال جاری برای گزارش مرگ از هوش اعضا در لیبی در جنگ است.

ترکیه را دستگیر کرده است هزاران نفر از دانشگاهیان و وکلا و روزنامه نگاران و کارمندان دولت و اعضای نظامی آن را می گوید بودند هواداران از ما مبتنی بر روحانی فتح الله گولن که در آن مقصر می داند برای کودتا. آقای گولن را انکار هر گونه دخالت.

بسیاری از فعالان کرد و سیاستمداران دولت می گوید باید لینک به ممنوع حزب کارگران کردستان نیز در زندان است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de