دو سال پس از داعش موصل برگه تا هزینه—و به نظر می رسد به لیزر فعال بازسازی باستانی آن شکوه

به موزه موصل یک بار برگزار می شود دست مخروط نقش برجسته و مجسمه از سه تمدن در سراسر سه هزاره. آن را به نمایش گذاشته و دو 13th قرن تابوت محاط با آیاتی از قرآن مجسمه به تصویر می کشد هرکول و یک سری نهم-قرن قبل از میلاد برنز باند که پیچیده یک سری از درب های شناخته شده به عنوان Balawat دروازه. موزه است که معروف ترین و شناخته شده به عنوان خانه دو تن بالدار آشوری گاو با سر انسان, به نام Lamassus.

سپس دولت اسلامی وارد در سال 2014. هنگامی که آنها به موزه آنها را شکست و نابود کردن همه چیز را در آشوری بال از موزه. داعش سوخته, کتاب, کرک این لوح به خط میخی و فروش آثار بی بها برنز و طلا برای پر کردن خزانه خود را. این Lamassu بودند شکست بال خود را کوتاه.

ویرانی بسیار فراتر از غارت گالری. برخی 35,000 ادعا می کند از قربانیان جنگ علیه داعش در موصل بودند تسلیم با دولت مرکزی در بغداد به گزارش آخرین ماه از آتش بس در مرکز پولیس در حقوق و حقوق اقلیت ها و گروه های بین المللی یافت می شود. صدها نفر از هزاران نفر باقی می ماند آواره از عراق در شهر موصل که در آن بانک جهانی تخمین می زند 1.6 میلیارد دلار خسارت به بخش مسکن شامل باستان, خانه های آن شهر.

عراق میراث فرهنگی بخش دچار $858 میلیون دلار خسارت به سایت های باستان شناسی و هر دو معاصر و تاریخی و مذهبی امکانات. “بحران ایجاد اورژانس در سطح جهانی با توجه به ارزش جهانی از عراق میراث” با توجه به بانک جهانی.

در اطراف شهر اعضای داعش شکست حرم حضرت یونس نبی زدم مناره از بالای خود را در مساجد و غارت مدارس مذهبی و باستانی کنیسه ها و استفاده از آنها را به عنوان یک پادگان نظامی و توالت. آنها اسپری گرافیتی بر روی زیارتگاه ها و بناهای تاریخی و باستانی دیوار و در آنها کاهش می یابد و در نزدیکی آشوری ویرانه به ویرانه. خارج, در شرق, شهرستان, پیکارجویان داعش نابود عدد دروازه ساخته شده بود که در امتداد یک دیوار اطراف نینوا توسط آشوریان در حدود 700 سال قبل از میلاد.

تخمین زده میشود که در سراسر عراق و سوریه, داعش را نابود حداقل 10 کلیساها نه سایت های تاریخی و بیش از یک دوجین مساجد و زیارتگاه ها. آنها پر از کتابخانه مرکزی موصل پر از مواد منفجره, پخش قفسه ها با بنزین و آن را منفجر کرد. میلیون ها دلار از اموال و آثار باستانی از دست داده بودند. آسیب به عراق اخلاقی و زمینی میراث غیر ممکن است برای تعیین کمیت.

در حال حاضر فن آوری به یک جزء اصلی در ضرب المثلی بین النهرین handbook ممکن است اولین بیت از کمک به شهر و بخشی از یک توالی از تلاش ها با هدف بازسازی این شهر و مردم آن است.

وردپرس فتوگرامتری و دیگر ابزار دیجیتال در حال کمک به محققان و حفظ متخصصان در تلاش های خود را از نو خلق کردن آثار و میراث فرهنگی در سراسر جنگ زده خاورمیانه است. این یک فیلد به نام های دیجیتال, باستان شناسی, و آن فرستادن ماهواره, دوربین, اسکنر, کامپیوتر و 3D-تولید مدل به از نو خلق کردن چه چیزی را از دست داده است و برای حفظ آنچه که هنوز از دست داد اما به راحتی می تواند بود.

گوگل, فرهنگ و هنر “یک پلت فرم آنلاین که از طریق آن مردم می توانند دسترسی به تصاویر با وضوح بالا از آثار هنری” یکی از گروه های در خط مقدم این پروژه است. آن را با استفاده از سه بعدی تفاسیر 360-دوربین های دیجیتال و واقعیت مجازی فیلم را به هر کسی با یک اتصال به اینترنت این توانایی را به بازدید از سایت های تاریخی مانند سوریه باستانی پالمیرا که در آن داعش را نابود معبد بعل و از 1800 ساله روم طاق پیروزی (یک تیم از دانشگاه آکسفورد موسسه به صورت دیجیتال باستان شناسی نیز دوباره قوس) و یا آثار مهم هنر و معماری مانند دروازه ایشتار از شهرستان بابل. (تیم کاوش های باستان شناسی سایت و سپس با استفاده از سه بعدی اسکنر لیزری به نقشه یک آجر-توسط-آجر بازسازی دروازه. تکنیک های مشابه رفت و به بازسازی کاخ نبوکدنصر دوم است.)

“دیجیتال کمک می کند تا بدنی می گوید:” شانس Coughenour مدیر برنامه های گوگل, فرهنگ و هنر. Coughenour جمع آوری اطلاعات از اسناد دیجیتال شرکت ها و موزه ها که ممکن است در زمان تفاسیر از سایت های باستانی یا آثار, اما همچنین برای استفاده در آینده تلاش های بازسازی.

“اجازه دهید بگویم جسم فیزیکی بسیار شکننده است که آن را بر روی صفحه نمایش در موزه و پشت شیشه ای. اما این امر افزایش دید که جسم اگر شما قادر به گرفتن آن شی با عکس تولید یک مدل 3D و چاپ آن در یک یک به یک مقیاس. شما می تواند با دست زدن به چاپ 3D در حالی که به دنبال در اصل” Coughenour گفت: عصر ایران.

این ماکت نیز می تواند فرستاده شده به دیگر موزه که در آن هزینه های حمل و نقل شکننده اصلی است خام.

جهان بناهای صندوق و غیر انتفاعی دیجیتال اسناد و مدارک شرکت به نام CyArk تاسیس توسط موصل متولد مهندس به نام بن Kacyra کمک در گوگل تفریحی شهرستان بابل.

هدف این شرکت آن را به رقمی کردن صدها نفر از میراث جهانی سایت—همه چیز از قطب جنوب سفر به کلبه باستانی stepwells در هند. با استفاده از اسکنر لیزری آنها اسکن آنچه باقی می ماند از سایت و سپس کامپایل کردن داده ها به تصویری مانند 360 درجه عکس و یا تورهای مجازی.

اما یک تور VR یا 3-D چاپ تفریح همان بازدید واقعی سایت ؟ و اما یک اثر ندارد به واقعی برای ما به شکل یک پیوست به آن—به نوعی از تجربه عمیق از تاریخ است. بسیاری از مجسمه های شکست داعش در موزه موصل نیست واقعی است یا نه. آنها گچ نسخه; واقعی نسخه از حمل و نقل شده در بغداد پیش از آن در پیش از عوض کردن. اما از دست دادن آنها احساس فقط به عنوان احشایی.

با وجود تلاش های شرکت های مانند گوگل CyArk و موسسه اسمیتسونیان برای حفظ آسیب پذیر و آسیب دیده و آثار لیلا مهدی صالح رئیس سابق اداره میراث نینوا آثار باستانی عراق را به دولت هیئت مدیره از آثار باستانی و میراث فرهنگی می گوید آن است که کافی نیست. محلی فساد و سوء مدیریت بودجه مانع بازسازی.

“ما بسیاری از باستان شناسی و میراث و ما نمی باید یک ایده از آنچه اتفاق افتاده است. هیچ کس در حال انجام هر چیزی و یا هر گونه آسیب و ارزیابی پس از آزادسازی,” او گفت: عصر ایران.

سایت های تاریخی نیاز به حمایت از غارتگران و سودجویان در حال فرو ریختن به دلیل سیاست فاسد و محض بهم ریختگی. “بسیاری از سازمان های بین المللی با استفاده از تصاویر ماهواره ای برای انجام ارزیابی آسیب” از دور, او گفت:. “اما بر روی زمین هیچ چیز وجود دارد.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im