ایالات متحده اصرار افغانستان برای آزادی زندانیان طالبان به عنوان متعهد تحت آینده نگر در مذاکرات صلح هشدار داد که بازداشت شدگان در معرض خطر بودند با توجه به گسترش جدید کروناویروس.

نماینده خاص امریکا برای افغانستان آشتی زلمای خلیل زاد گفت: در یک سری از توییت در روز شنبه که واشنگتن “می خواهم برای دیدن زندانی منتشر شده آغاز خواهد شد به عنوان به زودی به عنوان ممکن است در خط با آمریکا-طالبان توافق است.” تاریخی توافق رسیده بود در اواخر ماه گذشته به عنوان یک برنامه ریزی پیشرو به مذاکرات مستقیم میان دولت و شورشیان طالبان در افغانستان اما به عنوان خلیل زاد گفت: “هیچ زندانی آزاد شده اند و تا به امروز با وجود تعهد به انجام این کار بیان شده توسط هر دو طرف است.”

“Coronavirus باعث زندانی منتشر فوری; زمان است که از ذات. ما متعهد به انجام بخشی از ما و پس از مشورت با همه مربوط به طرف” خلیل زاد نوشت: قبل از لیست سه امتیاز آمریکا “درک” در حال حرکت رو به جلو است.

این نقاط شامل جلسات بین ویژگی های تیم های چهره به چهره و مکالمات با توجه به coronavirus اجتناب از “تحریک آمیز رسانه ها اظهارات” و “طالبان متعهد است که زندانیان را رعایت تعهدات در توافقنامه صلح و بازگشت به میدان جنگ.”

“زمان آن رسیده است که به حرکت رو به جلو در زندان منتشر شده” دیپلمات است.

afghanistan, covid-19, coronavirus, kabul, facemask
یک مرد افغان می پوشد یک محافظ facemasks در برابر گسترش COVID-19 coronavirus در یک ماشین تاکسی در کنار خیابان در غرب کابل, مارس 18. افغانستان وزارت بهداشت گزارش 22 COVID-19 بیماران یکی از آنها بهبود یافتند.
وکیل KOHSAR/خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

به تازگی دوباره انتخاب رئیس جمهور اشرف غنی با صدور حکمی هفته گذشته دستور انتشار 1500 زندانیان طالبان که انتخابات ریاست جمهوری, سخنگوی صدیق صدیقی گفت در توییتر خواهد بود و به دنبال آن 500 اضافی زندانیان آزاد هر دو هفته برای رسیدن به یک کل از 5000 زندانی در شرایطی که داخل افغانستان گفت و گو پیشرفت.

روز بعد طالبان سخنگوی سهیل شاهین را رد کرد و این حرکت به عنوان یک تخلف از ایالات متحده آمریکا-طالبان چارچوب است که تا به 5000 طالبان زندانیان و 1000 زندانی دیگر تحت اسارت طالبان به “سرعت” منتشر شد که مذاکرات آغاز شد و در مارس 10. اما قطر مبتنی بر سری مذاکرات بین واشنگتن و طالبان که تولید این قرارداد نه شامل کابل که هنوز شک و تردید از آن دشمن را نیت.

“ما پیشنهاد یک مکانیسم برای روند صلح را به حرکت به جلو” شورای امنیت ملی سخنگوی جاوید فیصل نوشت: روز شنبه در توییتر. “طالبان را مجبور به همکاری با ما برای پیدا کردن یک راه حل خود را زندانی و فشار برای صلح است. توپ در دادگاه خود را در حال حاضر به تصمیم گیری در مورد اینکه آیا برای باقی می ماند بخشی از مشکل و یا تبدیل شدن به بخشی از راه حل است.”

اما افغانستان محل برای طولانی ترین جنگ در تاریخ ایالات متحده در حال حاضر چهره کاملا جدید که شماره را لرزاند و حتی جهان قدرتمند ترین کشور جهان است. COVID-19 تا زده بیش از 210,000 نفر در سراسر جهان در مورد 83,200 از آنها بهبود یافته اند و بیش از 8,700 از آنها فوت کرده اند.

افغانستان وزارت بهداشت قرار می گیرد تعدادی از ملی COVID-19 نفر در روز چهارشنبه در ساعت 22 و یک بیمار بهبود و خانه فرستاده شد که در همان روز. شاهین گفت: طالبان رقیب کمیسیون بهداشت “اطمینان تمام سازمان بهداشت بین المللی و کسانی که از آمادگی خود را برای همکاری و هماهنگی با آنها در مقابله با کرونا ویروس [sic].”

coronavirus, map, covid-19, countries, world
یک گرافیک ارائه شده توسط ana ortega نشان می دهد که گسترش جهانی جدید کروناویروس از مارس 18. بیش از 210,000 شده اند مبتلا 83,000 از آنها در بهبود و 8,700 فوت کرده اند.
Ana ortega

فوق در نقشه ارائه شده توسط ana ortega

“به طور مشابه امارات اسلامی خواستار جهان بشردوستانه و سازمان بهداشت توجه ویژه ای به سلامت هزاران نفر از ما زندانیان” شاهین گفت.

جداگانه بیانیه منتشر شده روز شنبه توسط طالبان سخنگوی Zabihullah مجاهد توصیف coronavirus به عنوان “یک بیماری مقرر توسط خداوند متعال است که ممکن است آورده شده است با توجه به انسان نافرمانی گناهان بشر و یا دلایل دیگر.” آن توصیه می شود فعالیت های مذهبی مانند خواندن قرآن و همچنین پیروی از دستورالعمل های پزشکی حرفه ای است.

به عنوان بخشی از ایالات متحده آمریکا-طالبان توافق تندرو اسلامگرا سازمان قول داد به نبرد محلی شاخه ای از داعش (ISIS) و جلوگیری از هر گونه دیگر نیروها از افغانستان. برای راه اندازی حملات علیه آمریکا یا متحدان آن است. در عوض نیروهای خارجی عقب نشینی خواهد کرد برای اولین بار پس از سال 2001 که به دنبال 9/11 حملات هماهنگ با القاعده است.

گروه متفقین در پی سیا مورد حمایت مجاهدین شورش است که رییس یک مداخله شوروی در سال 1980 اما واشنگتن به دنبال جدا کردن این دو نیرو. هنوز هم القاعده رهبری استقبال آمریکا و طالبان برای مذاکرات صلح به عنوان یک “پیروزی”.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de