ما روز مادر 2020: چگونه مبارزات انتخاباتی برنده شد و به همین دلیل زن در پشت آن هم در برابر او کار

روز مادر در ایالات متحده, و یا مادر و روز آن را به عنوان است که گاهی اوقات شناخته شده است و تعطیلات سالانه تجلیل از مادران مادری و مادری اوراق قرضه به طور کلی و همچنین به عنوان مثبت سهم آنها را به جامعه در بالا بردن فرزندان خود را.

در حالی که انگلیسی ها جشن روز مادر در مارس 22, ایالات متحده مناسبت می گیرد هر سال در دومین جمعه از ماه مه. در این سال از آن می افتد در یکشنبه, مه 10.

اما این که چرا ما جشن روز مادر آغاز می شود و چگونه آن را تشویق احیای بچهداری یکشنبه در انگلستان ؟ در اینجا همه چیز شما نیاز به دانستن در مورد آمریکا جشن مادرانه آمار و ارقام.

چگونه ما روز مادر آغاز می شود ؟

آن را فعال اجتماعی آمریکایی آنا جارویس (1864-1948) از غرب ویرجینیا که مبارزه برای یک روز رسمی برای مادران در ایالات متحده است. او به عنوان “مادر روز مادر” اختصاص داده و زندگی خود را به لابی گری برای تعطیلات. او قول داد به انجام این کار پس از مادر او ان, مرگ, که, کاهش یافت و در روز 9 مه سال 1905.

ان جارویس که در سال 1905 بود که یک فعال صلح در طول جنگ های داخلی آمریکا و مراقبت از سربازان هر دو طرف جنگ است. او همچنین روز مادر کار باشگاه برای رسیدگی به مسائل بهداشتی. این کار این است که دخترش آنا می خواستم برای ادامه شروع یک روز به خصوص برای مادران است.

جارویس تا به حال به مبارزه سخت شنیده می شود که در طول 1900s حقوق زنان هنوز پیشرفت کافی برای او جدی گرفته شود. او در بر داشت آن را دشوار است برای به دست آوردن پشتیبانی در یک جامعه مردسالار.

اما دستیابی به موفقیت در آمد در 8 مه سال 1908 وقتی که او کمک کرد تا ترتیب اولین روز مادر در اندرو Methodist کلیسای اسقفی در گرفتن, غرب ویرجینیا بود که با حضور 407 کودکان و مادران آنها. این کلیسا در حال حاضر به عنوان شناخته شده بین المللی روز مادر حرم و تعیین شده است نقطه عطفی تاریخی.

اگر چه کنگره آمریکا را رد کرد و پیشنهاد او را بعد از یک روز تعطیل ملی در سال 1908 توسط 1911 مردم در تمام ایالات آمریکا آغاز شده بود جشن روز. در سال 1914 رئیس جمهور وودرو ویلسون اعلام کرد دومین یکشنبه ماه مه به ‘روز مادر’ به افتخار روز آنا جارویس’ مادر درگذشت.

به عنوان سال تصویب شد به طور فزاینده تجاری و صنایع آن را دیدم به عنوان یک راه برای کسب پول از مردم است. جارویس نگران شد در این کار گفت: “من می خواستم آن را به یک بعد از تمایلات سود نیست.”
آنا جارویس تنفر تجاری از روز مادر


اعتبار: Julian Simmonds

او همچنین نمی مانند فروش گل و استفاده از کارت های تبریک که او را به عنوان “بهانه ای فقیر برای نامه شما بیش از حد تنبل برای نوشتن”. او در سازمان تحریم از روز مادر و تهدید به پرونده های حقوقی علیه شرکت های درگیر در نهایت دستگیر و برای اعتراض در روز مادر میخک فروش توسط آمریکا جنگ مادران است.

بچهداری یکشنبه در بریتانیا

در بریتانیا روز شناخته شده است به عنوان بچهداری یکشنبه. منشاء آن به عنوان یک مناسبت مذهبی بسیار زودتر از ما, روز مادر, انگلستان جشن است که همیشه در یکشنبه چهارم از لنت دقیقا سه هفته قبل از عید پاک یکشنبه و معمولا در نیمه دوم ماه مارس یا اوایل ماه آوریل.

از قرن 16 آن را سفارشی برای مردم به بازگشت به خانه به خانواده خود و “مادر” خود را کلیسا در Laetare یکشنبه – وسط لنت. آنان كه گفته اند که رفته “یک مادر”.

روز به زودی یک رویداد تعطیلات زمانی که جوان داخلی بندگان داده شد یک روز کار کردن برای بازگشت به خانه و بازدید از مادران خود و “مادر” کلیساها.

در حالی که مذهبی جشن معنیدار بود برای سال های بسیاری توسط 1900s اولیه آن شروع به کاهش پس از Americanisation از روز مادر.

اما روز بعد از آن در زمان خاموش دوباره در بریتانیا زمانی که چند در اوصاف کشیش مادر کنستانس اسمیت بود که با الهام از یک سال 1913 روزنامه گزارش جارویس’ کمپین و شروع به فشار برای روز به طور رسمی مشخص شده در انگلستان است.

اسمیت از Coddington, Nottinghamshire, تاسیس بچهداری یکشنبه جنبش و نوشت: حتی یک جزوه احیای بچهداری یکشنبه در 1920. جالب توجه است نه اسمیت و نه جارویس شد مادران خود.

توسط 1938 بچهداری یکشنبه تا به حال تبدیل شدن به یک جشن قابل توجهی با پیشاهنگی پسر, دختر, راهنما و parishes مختلف در سراسر بریتانیا به مناسبت روز و جوامع اتخاذ وارداتی سنت از آمریکا و کانادا سربازان در طول جنگ.

1950s آن جشن گرفته شد در سراسر بریتانیا بسیار مشابه به عنوان ما روز مادر و کسب و کار متوجه فرصت های تجاری که منجر به کارت و گل-سنگین نسخه از این روز ما جشن امروز.

  • ادامه مطلب: ویژه روز مادر منو توسط ملیسا Hemsley

آن روز مادر یا مادر’ روز ؟

صندلی زبانشناسان تمایل به اختلاف نظر در مورد اینکه آیا آپوستروف در روز مادر باید قبل یا بعد از “س”. کسانی که استدلال می کنند باید آن را پس از سقوط “s” می گویند روز جشن همه مادران و نقطه گذاری باید منعکس کننده که.

اما آنا جارویس تجاری اصطلاح “روز مادر” – با آپوستروف قبل از “s” – در سال 1912 با گفتن کلمه باید “یک منحصر به فرد ملکی, برای هر خانواده به افتخار آن را نه یک جمع ملکی بزرگداشت همه مادران در جهان”.

رئیس جمهور وودرو ویلسون با استفاده از این املایی زمانی که او اعلام کرد روز در سال 1914; این به این معنی نسخه صحیح کلمه املای با آپوستروف قبل از ‘s’.

روز مادر در سراسر جهان

به عنوان سال گذشت جارویس را در روز مادر به تصویب رسید در کشورهای سراسر جهان است. اکثر کشورها جشن به مناسبت در همان روز به عنوان یک آمریکایی از جمله ژاپن و ایتالیا و آلمان و یونان و کانادا و استرالیا و آفریقای جنوبی و هند و چین است.

در بسیاری از کشورها از جمله آمریکا و استرالیا, این است که سفارشی برای پوشیدن میخک در روز است. رنگارنگ میخک معنی است که یک فرد مادر است زندگی می کنند در حالی که میخک سفید استفاده می شود به افتخار مرحوم ،

بسیاری از کشورهای دیگر نیز جشن مادران, اما در زمان های مختلف سال است. در نروژ, روز مادر در دومین یکشنبه ماه فوریه در حالی که در تایلند از آن در اوت 12 – همان روز به عنوان ملکه تایلند تولد.

چندین کشور از جمله افغانستان و بلاروس ویتنام رومانی و کوزوو جشن به مناسبت روز بین المللی زن که می افتد در 8 مارس هر سال است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

ایندکسر