Viking raiders خریداری ویروس آبله به انگلستان کمبریج مطالعه نشان می دهد

Viking raiders آورده ویروس آبله به بریتانیا یک کمبریج مطالعه نشان داد پس از سويه موجود در دندان قدمت 1400 سال.

آبله مانند coronavirus – گسترش از فرد به فرد از طریق قطرات عفونی و کشته شدن حدود یک سوم از قربانیان و سمت چپ یک سوم دیگر به طور دائم زخم یا نابینا.

حدود 300 میلیون نفر از این بیماری در قرن 20 به تنهایی و قبل از آن رسما ریشه کن در سال 1980 به لطف واکسیناسیون جهانی تلاش – اولین بیماری در انسان می شود از بین برود.

در حال حاضر یک تیم بین المللی از دانشمندان توالی ژنوم تازه کشف گونه ای از ویروس پس از آن استخراج شد از دندان وایکینگ اسکلت از سایت های سراسر شمال اروپا.

محققان دریافتند آبله – ناشی از variola ویروس – در 11 وایکینگ-عصر دفن در بریتانیا, دانمارک, نروژ و روسیه است. آنها همچنین دریافتند آن در انسان باقی می ماند از Öland یک جزیره در سواحل شرق سوئد با سابقه ای طولانی در تجارت است.
دانشمندان کشف گونه های منقرض شده از آبله در دندان وایکینگ اسکلت – از جمله آنهایی که در بریتانیا در کالج سنت جان در آکسفورد


اعتبار: Thames Valley, باستان شناسی, SWNS1200 ساله آبله آلوده وایکینگ اسکلت یافت Ã زمین, سوئد


اعتبار: سوئد میراث ملی هیئت مدیره SWNS

استاد Eske Willerslev از کالج سنت جان در کمبریج و مدیر Lundbeck بنیاد GeoGenetics مرکز در دانمارک چراغ مطالعه.

او گفت: “ما کشف گونه های جدید از آبله در دندان وایکینگ اسکلت و خود را پیدا ساختار ژنتیکی متفاوت است به مدرن ویروس آبله ریشه کن شده در قرن 20.

“ما در حال حاضر می دانستم که وایکینگ ها در حال حرکت بودند در سراسر اروپا و فراتر از آن, و ما در حال حاضر می دانم که آنها تا به حال آبله. مردم به سفر در سراسر جهان به سرعت گسترش Covid-19 و این احتمال وجود دارد Vikings گسترش آبله.

فقط در آن زمان آنها سفر با کشتی به جای هواپیما.

“این 1400 سال ژنتیکی اطلاعات استخراج شده از این چارچوب است که بسیار قابل توجه به دلیل آن را به ما می آموزد در مورد تاریخچه تکاملی variola ویروس که ناشی از آبله.”

مورخان بر این باورند آبله ممکن است وجود داشته پس 10,000 BC اما تا به حال هیچ مدرک علمی است که این ویروس در حال حاضر قبل از قرن 17th.

آن است که هنوز شناخته شده نیست چگونه آن را اولین انسان آلوده شده است اما اعتقاد بر این است که از حیوانات می آیند.

اولین اثبات وایکینگ عصر آبله

مطالعه ارشد نویسنده پروفسور مارتین Sikora از دانشگاه کپنهاگ دانمارک گفت: “جدول زمانی ظهور آبله بوده است مشخص نیست اما با توالی اولین شناخته شده فشار قاتل ویروس ما ثابت کرده اند که برای اولین بار است که آبله وجود داشت در طول عصر وایکینگ.

“در حالی که ما با اطمینان نمی دانیم که اگر این گونه از آبله بودند کشنده و باعث مرگ وایکینگ ها ما نمونه آنها قطعا با درگذشت آبله در خون ما قادر به تشخیص آن تا 1400 سال بعد.

“این نیز بسیار محتمل وجود دارد شیوع زودتر از ما یافته است که دانشمندان هنوز به کشف DNA شواهد.”

مطالعه اول نویسنده دکتر Lasse Vinner یک virologist از Lundbeck بنیاد GeoGenetics مرکز گفت: “درک ساختار ژنتیکی این ویروس خواهد شد به طور بالقوه کمک virologists درک تکامل این و ویروس های دیگر و اضافه کردن به بانک از دانش است که کمک می کند تا دانشمندان مبارزه با ظهور بیماری های ویروسی.

“نسخه اولیه آبله شد ژنتیکی نزدیک در مرغان درخت خانواده به حیوانات poxviruses مانند camelpox و taterapox از gerbils. “

“این دقیقا شبیه مدرن آبله که نشان می دهد که این ویروس تکامل یافته است. ما نمی دانیم که چگونه بیماری خود را آشکار در سن وایکینگ – آن ممکن است متفاوت از کسانی که از تلخ مدرن فشار که به کشته شدن و بی ریخت صدها میلیون نفر.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de