چه ریشه کن کردن آبله می تواند ما را در مورد Covid-19

تلگراف | No comments

و همچنین به عنوان سالگرد پایان جنگ جهانی دوم مارس 8 نیز باید به یاد یکی دیگر از مهم نقطه عطف. چهل سال پیش جهان رسما جشن ریشه کنی آبله یک بیماری است که تا به حال دامنگیر بشریت برای حداقل 3000 سال است و فکر به کشته شدن 300 میلیون نفر در قرن 20 به تنهایی.

کارشناسان بهداشت عمومی در سراسر جهان بزرگداشت این دستاورد بزرگ و همچنین به عنوان برجسته چگونه ریشه کن کردن کمپین بسیار برای آموزش جهان در مورد کنترل Covid-19.

آبله – اولین و تنها بیماری بشر شده اند برای همیشه ریشه کن در سراسر جهان گسترش از انسان به انسان و کشته شدن حدود یک سوم از افراد مبتلا به چپ و یک سوم دیگر به طور دائم زخم با pock علائم.

آن را به حال ریشه کن شده است در سراسر اروپا و ایالات متحده در آغاز قرن 20 بود اما هنوز هم بومی در سراسر آفریقا و آسیا و آمریکای لاتین در 1950s.

در سال 1967 سازمان جهانی بهداشت راه اندازی یک ریشه کن کردن برنامه با تمرکز بر کشورهای بدترین آمار بیماری های عفونی. تلاش ها شامل بیماری های نظارت مورد پیدا کردن تماس, ردیابی و ارتباط جمعی مبارزات همه “نان و کره” بهداشت عمومی تکنیک های که کشورها شده اند با استفاده از کنترل های امروز coronavirus همه گیر – و همچنین از همه مهم واکسن.

آن را واقعا یک ابتکار جهانی در یک تلاش مشترک به رهبری ایالات متحده و اتحاد جماهیر شوروی در زمانی که دو ابرقدرت بودند در آستانه جنگ است.

کمپین ثابت قابل ملاحظه ای موثر و آخرین مورد از این بیماری ثبت شد در بنگلادش در سال 1975 و سومالی در سال 1977.

و از گذشته تا کنون قربانی این بیماری شد جانت پارکر پزشکی عکاس در بیمارستانی در بیرمنگام که در سال 1978 پس از یک آزمایشگاه شیوع.

در روزانه خود را coronavirus کنفرانس مطبوعاتی Dr Tedros Adhanom Ghebreyesus مدیر کل که گفت: ریشه کنی آبله بزرگترین “بهداشت عمومی پیروزی در تاریخ جهان”.

“به عنوان جهان مواجه Covid-19 گیر بشریت پیروزی بیش از آبله است یک یادآوری از آنچه ممکن است زمانی که سازمان ملل گرد هم می آیند به مبارزه مشترک و تهدید سلامت,” او گفت:.

و همچنین به کارگیری اساسی بهداشت عمومی کنترل ابزار که ریشه کن کردن برنامه نیز در اختیار یک واکسن برای اولین بار توسعه یافته توسط دکتر Edward Jenner.

اما در حالی که یک واکسن بسیار مهم بود – و حیاتی سلاح از دست رفته از امروز coronavirus زره – Dr Tedros گفت که “عامل تعیین کننده در پیروزی آبله شد همبستگی جهانی”.

“در اوج جنگ سرد اتحاد جماهیر شوروی و ایالات متحده آمریکا پیوست و نیروهای خود را برای تسخیر یک دشمن مشترک. آنها به رسمیت شناخته شده است که ویروس ها احترام نمی گذارند ملت ها یا ایدئولوژی است. که همان همبستگی ساخته شده بر روی وحدت ملی مورد نیاز است در حال حاضر بیش از همیشه به شکست Covid-19” او گفت:.

و قبل از آن دکتر ویلیام Foege ما اپیدمیولوژی که از طلایه داران ریشه کن کردن آبله تلاش برای مراکز ایالات متحده برای کنترل بیماری گفت: در یک سمینار بزرگداشت کنی هنوز هم وجود دارد بسیار به یاد بگیرند که از مبارزات انتخاباتی.

“ما نمی توانست حدس زده است که در 40th anniversary ما خواهد بود در این میان یکی دیگر از شیوع و درخواست آنچه ما یاد بگیرند که با آبله?

“یکی از چیزهایی که ما یاد گرفته بود اهمیت دانستن حقیقت اگر شما نمی دانید که چه چیزی حقیقت این است که شما فقط نمی دانم آنچه شما انجام می دهند. این درس به نظر می رسد از دست داده حداقل اینجا در ایالات متحده وقتی که می آید به Covid-19” او گفت:.

او گفت: چیز های مختلف به نظر می رسد به فراموشی سپرده شده اند در طی 40 سال است. گله ایمنی – ایده این است که درصد معینی از جمعیت ایمنی بدن به یک بیماری به دلیل آنها در حال حاضر شده است در معرض آن است و می تواند کمک به محافظت از دیگران – یک مفهوم است که بسیار مورد بحث در این دوره از coronavirus بیماری همه گیر.

اما گله ایمنی را ثابت کند حفاظت از آبله گفت: Dr Foege برجسته چگونه در یک قسمت از نیجریه 93 درصد از جمعیت بود در برابر این بیماری واکسینه اما این منطقه هنوز هم شاهد شیوع کوچک.

و اهمیت تماس با ردیابی است اخراج شده است توسط برخی از مقامات به عنوان بیش از حد دشوار است گفت: Dr Foege. در انگلستان حداقل مقامات بهداشت عمومی باید دیر از خواب بیدار شده تا به اهمیت آن.

در ارتفاع یک آبله شیوع در ایالت بیهار در هند در ماه مه سال 1974 وجود دارد حدود 1500 مورد جدید از این بیماری در روز است.

“ما قادر به پیدا کردن افراد ما آنها را جدا کردیم و قرار دادن سازمان دیده بان کارت در خانه. ما درخواست شد در مورد مخاطبین خود ما پیدا کردن اگر مخاطبین خود را تا به حال آبله. و بنابراین در زمان قبل از کامپیوتر ما قادر به انجام کارهایی است که خیلی کار فشرده باید آنها ممکن است به انجام در حال حاضر با Covid-19.

“درس های از دست رفته بیش از 40 سال و 50 سال,” او گفت:.

امروز هیچ جنگ سرد اما تنش ها بین آمریکا و چین بالا هستند و ترس وجود دارد که “واکسن ناسیونالیسم” را دریافت کنید در این راه از همکاری جهانی واکسن و درمان.

پروفسور دیوید Heymann در حال حاضر یک مشاور که اما که شروع کار خود را در آبله کمپین گفت: یکی از ویژگی های کلیدی از آبله برنامه بود که ایالات متحده و اتحاد جماهیر شوروی کار “در کنار هم”.

“ما انجام [آبله] کار با وجود تنش های سیاسی که وجود داشته است. و کسانی که تنش های سیاسی امروز وجود دارد و ما باید برای مقابله با آنها” او گفت:.

 محافظت از خود و خانواده خود را با یادگیری بیشتر در مورد جهانی بهداشت در ایران

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>