در این فضا از چند هفته همه ما آموخته زیادی در مورد COVID-19 و ویروس است که باعث می شود آن را: SARS-CoV-2. اما نیز وجود داشته اند بسیاری از شایعات. و در حالی که تعداد مقالات علمی در این ویروس در حال افزایش است, هنوز هم وجود دارد بسیاری از مناطق خاکستری به عنوان به ریشه های خود را.

که در آن گونه های جانوری آن رخ می دهد ؟ خفاش یک pangolin یا یکی دیگر از گونه های وحشی? از کجا آمده است ؟ از یک غار یا یک جنگل در استان هوبئی یا در جای دیگر?

در دسامبر 2019, 27 از اولین 41 نفر در بیمارستان بستری (66 درصد) از طریق یک بازار واقع در قلب شهر ووهان در استان هوبئی. اما با توجه به مطالعه انجام شده در ووهان بیمارستان اولین انسان مورد شناسایی نمی مکرر این بازار است. به جای مولکولی آشنایی برآورد بر اساس SARS-CoV-2 توالی ژنومی نشان می دهد یک منبع در نوامبر است. این پرسش در مورد ارتباط بین این COVID-19 اپیدمی و حیات وحش است.

داده های ژنومی

به SARS-CoV-2 ژنوم شد و به سرعت در حال توالی توسط محققان چینی. آن است که یک مولکول RNA در حدود 30000 پایگاه حاوی 15 ژن از جمله ژن S که کدهای یک پروتئین واقع در سطح ویروسی پاکت (برای مقایسه ما ژنوم است که در شکل یک مارپیچ دوگانه DNA حدود سه میلیارد پایگاه در اندازه و شامل حدود 30000 ژن.)

مقایسه ای ژنومی تجزیه و تحلیل نشان داده است که SARS-CoV-2 متعلق به گروه Betacoronaviruses و آن است که بسیار نزدیک به SARS-CoV مسئول بیماری ذات الریه حاد که به نظر می رسد در ماه نوامبر سال 2002 در چین استان گوانگدونگ و سپس به 29 کشور در سال 2003 است. در مجموع 8,098 موارد ثبت شده از جمله 774 مرگ و میر. آن شناخته شده است که خفاش ها از جنس Rhinolophus (به طور بالقوه چندین غار گونه) بودند مخزن این ویروس که یک گوشتخوار کف civet (Paguma larvata) ممکن است به عنوان ميزبان بین خفاش و اولین موارد انسانی.

از آن پس بسیاری از Betacoronaviruses کشف شده عمدتا در خفاش ها بلکه در انسان است. برای مثال RaTG13 جدا شده از خفاش گونه Rhinolophus affinis جمع آوری شده در چین Yunan استان اخیرا به عنوان بسیار شبیه به SARS-CoV-2 با ژنوم توالی یکسان به 96 درصد است. این نتایج نشان می دهد که خفاش ها و گونه خاص از جنس Rhinolophusتشکیل مخزن از SARS-CoV و SARS-CoV-2 ویروس ها.

اما چگونه تعریف می کنید یک مخزن? یک مخزن است که یک یا چند حیوان گونه که هستند یا نه بسیار حساس به این ویروس است که به طور طبیعی میزبان یک یا چند ویروس ها. عدم وجود علائم این بیماری توضیح داد: این اثر بخشی از سیستم ایمنی بدن خود را که اجازه می دهد تا آنها را به مبارزه در برابر بیش از حد ویروسی تکثیر.

نوترکیبی ساز

در 7 فوریه سال 2020 به ما آموخته است که یک ویروس حتی نزدیک به SARS-CoV-2 کشف شده در pangolin. با 99 درصد ژنومی تطابق گزارش این پیشنهاد به احتمال زیاد مخزن از خفاش ها. یک مطالعه اخیر تحت بررسی نشان می دهد که ژنوم coronavirus جدا شده از مالزی pangolin (Manis javanica) است که کمتر به SARS-Cov-2 تنها با 90 درصد ژنومی تطابق. این امر نشان می دهد که این ویروس جدا شده در pangolin مسئول COVID-19 بیماری همه گیر در حال حاضر مواج.

اما coronavirus جدا شده از pangolin مشابه در 99 درصد در یک منطقه خاص از S پروتئین که مربوط به 74 اسیدهای آمینه که در ACE (Angiotensin Converting Enzyme 2) گیرنده اتصال دامنه—یکی که اجازه می دهد تا ویروس وارد سلول های انسانی به آنها را آلوده. در مقابل این ویروس RaTG13 جدا شده از خفاش R. affinis بسیار متفاوت در این منطقه خاص (تنها 77 درصد از شباهت). این به این معنی است که coronavirus جدا شده از pangolin قادر به ورود به سلول های انسانی در حالی که یکی از جدا شده از خفاش R. affinis است.

علاوه بر این ژنومی مقایسه نشان می دهد که SARS-Cov-2 ویروس است در نتیجه یک نوترکیبی بین دو ویروس مختلف یکی از نزدیک به RaTG13 و دیگر نزدیک به pangolin ویروس. به عبارت دیگر این یک خیال واهی بین دو موجود از قبل ویروس ها.

این نوترکیبی ساز در حال حاضر شرح داده شده در coronaviruses به طور خاص برای توضیح منشا SARS-CoV. این مهم است که بدانید که نوترکیبی نتایج در یک ویروس جدید به طور بالقوه قادر به آلوده کردن یک میزبان جدید گونه است. برای نوترکیبی رخ می دهد دو واگرا ویروس ها باید آلوده همان ارگانیسم به طور همزمان.

دو سوال بدون جواب باقی می ماند: که در آن ارگانیسم آیا این نوترکیبی رخ می دهد ؟ خفاش یک pangolin یا گونه های دیگر? و بالاتر از همه تحت چه شرایطی این نوترکیبی گیرد ؟

نظرات بیان شده در این مقاله نویسنده خود.

Alexandre Hassanin isLecturer (HDR) در دانشگاه سوربن دانشگاه ISYEB – موسسه سیستماتیک تکامل زیستی (CNRS, MNHN سو EPHE UA) در موزه ملی تاریخ طبیعی (MNHN) فرانسه.

این مقاله چاپ از مکالمه تحت Creative Commons. خواندن این مقاله.

The Conversation

سازمان بهداشت جهانی توصیه برای اجتناب از گسترش بیماری کروناویروس (COVID-19)

بهداشت مشاوره

 • دست پاک اغلب با آب و صابون و یا الکل بر اساس hand rub.
 • شستن دستها بعد از سرفه یا عطسه; هنگامی که مراقبت از بیمار; قبل از; در طول و پس از آماده سازی مواد غذایی; قبل از غذا خوردن بعد از استفاده از توالت; هنگامی که دست ها مشخصه کثیف; و پس از دست زدن به حیوانات و یا اتلاف.
 • حفظ حداقل 1 متر (3 فوت) فاصله از هر کسی که سرفه یا عطسه.
 • اجتناب از دست زدن به دستان خود بینی و دهان. نمی تف ،
 • پوشش دهان و بینی خود را با دستمال و یا خم کردن آرنج در هنگام سرفه یا عطسه. دور بافت بلافاصله و پاک کردن دست های خود را.

توصیه های پزشکی

 • اگر شما احساس ناخوشی (تب و سرفه و تنگی نفس) به دنبال مراقبت های پزشکی اولیه و تماس با محلی مقامات بهداشتی در پیشبرد.
 • اقامت تا تاریخ در COVID-19 تحولات صادر شده توسط مقامات بهداشتی و هدایت خود را دنبال کنید.

ماسک استفاده

 • افراد سالم فقط نیاز به پوشیدن یک ماسک و اگر مراقبت از فرد بیمار.
 • پوشیدن ماسک اگر شما در حال سرفه یا عطسه.
 • ماسک موثر هستند که در ترکیب با استفاده مکرر دست برای تمیز کردن.
 • نزنید این ماسک در حالی که با پوشیدن آن است. دست پاک اگر شما را لمس ،
 • یاد بگیرند که چگونه به درستی قرار داده و در حذف و دور از ماسک است. تمیز کردن دست ها پس از خلاصی از ماسک.
 • آیا استفاده مجدد تنها-استفاده از ماسک است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de