چرا یک رسانه مغول دستگیر شد در پاکستان

بی بی سی جهان | No comments


مقامات در پاکستان بازداشت شده اند که یکی از کشور های پیشرو در رسانه های magnates اتهام او به طور غیر قانونی به دست آمده دولت زمین بیش از 30 سال پیش.

میر Shakilur رحمان است editor-in-chief از این رابط که دارای برخی از پاکستان به طور گسترده ای توزیع روزنامه ها و همچنین به عنوان محبوب Geo television network.

دستگیری حال دیده توسط روزنامه نگاران و فعالان حقوق بشر به عنوان شواهد بیشتری است که رسانه های آزاد و مخالفت سیاسی هستند که سکوت در پاکستان است.

آقای رحمان که رد اتهامات علیه او در دادگاه ظاهر شد و در روز جمعه بود و remanded در بازداشت است. او شده است به طور رسمی متهم شده است.

چه شد آقای رحمان بازداشت ؟

از اتهامات عنوان شده علیه او مربوط به خرید چند قطعه زمین در لاهور بازگشت به سال 1986.

پاکستان در مبارزه با فساد سازمان ملی پاسخگویی دفتر (NAB), ادعا کرده است که در آن سال هنگامی که آینده PM Nawaz Sharif شد وزیر از استان پنجاب او اجازه آقای رحمان به طور غیر قانونی به دست آوردن بیشتر متعلق به دولت-زمین نسبت به او مجاز توسط قانون.

سحر روزنامه به نقل از یک NAB رسمی عنوان کرد و گفت آقای رحمان برخوردار بود به چهار هکتار از زمین های تحت لاهور توسعه اقتدار “زمین معافیت سیاست” اما او به دست آورد بیش از 13 هکتار است.

ناب می گوید: این کار غیر قانونی بود و به مبلغ یک رشوه سیاسی.

آقای رحمان می گوید او خریداری زمین از یک مهمانی خصوصی پرداخت می شود و لازم است تمام مالیات و عوارض که او اسناد و مدارک. او همچنین می گوید: خرید یک ماده مدنی و در نتیجه فراتر از حکم ضد crime agency مانند NAB.

این است که آنچه در آن واقعا مورد ؟

صرف نظر از شایستگی های مورد بسیاری از شک NAB انجام وظایف خود صادقانه میگویم. آن اغلب طول می کشد اقدام علیه کسانی که سوال سیاست های دولت.

بازداشت شده است باعث گسترده انتقاد از روزنامه نگاران بدن از فعالان حقوق بشر و مخالفان سیاسی.

کمیسیون حقوق بشر پاکستان (کمیسیون حقوق بشر) ابراز “نگرانی عمیق” در مورد بازداشت.

“وجود دارد باقی می ماند قوی سوء ظن است که چنین اقداماتی توسط NAB هستند انتخابی دلخواه و با انگیزه های سیاسی,” کمیسیون حقوق بشر است. “روزنامه نگار جامعه می بیند و این به عنوان یکی دیگر از تلاش برای محدودکردن یک محاصره مستقل مطبوعات است.”

پاکستان پخش’ (PBA) اشاره کرد که “دستگیری سردبیر یک رسانه خانه در حالی که این مورد هنوز در حال تحقیق… به نظر می رسد تلاش در آزار و اذیت”.

آقای رحمان, دختر Anamta به نام بازداشت “غیر قانونی حتی با NAB قوانین”.

“این یک مبارزه برای آزادی رسانه” او به بی بی سی گفت. “امروز این editor-in-chief of Jang – فردا از آن می تواند هر کسی باشد.”

Jang گروه پاکستان بزرگترین رسانه ها با بیشتر بر روی زمین و خبرنگاران در سراسر کشور بیش از هر کس دیگری به آن روشن لبه در پاکستان به طور فزاینده ای رقابتی رسانه ای محیط زیست است.

در ماه های اخیر بالا مجریان آن Geo television network داده اند مقامات دولتی یک زمان سخت در مصاحبه با تعدادی از موارد است.

درخواست ناشناس ماندن یک روزنامه نگار کهنه کار در لاهور به بی بی سی گفت که در حالی که ممکن است برخی از حقیقت ناب را با اتهامات “بدون شک این یک انتخابی حرکت به دلیل شواهد از فعالیت های مالی غیر قانونی توسط صاحبان به اصطلاح ‘دوستانه’ رسانه ها نیز برداشت تا از زمان به زمان اما NAB به نظر نمی رسد ناراحت شود”.

چگونه رایگان است که مطبوعات در پاکستان ؟

نه خیلی – این کشور می آید راه را آزادی مطبوعات شاخص. رسانه ها آمده است در زیر افزایش سانسور پس از 2018 زمانی که ارتش شد و متهم به تقلب در انتخابات ملی را به نخست وزیر عمران خان PTI حزب به قدرت است.

اما backdoor حرکت به سرکوب رسانه ها صدای شروع شده بود خیلی زودتر.

در سال 2014 بالا جغرافیایی نشان می دهد بحث میزبان حمید میر گلوله قرار گرفت و به شدت زخمی شدند.

هیچ کس تا کنون به عدالت به ارمغان آورد برای حمله و بسیاری از مشکوک او بود که مجازات او شدید پوشش افراد گم شده در استان بلوچستان که در آن ارتش به مبارزه مسلحانه شورشیان جدایی طلب برای بیش از یک دهه است.

اکثر ناپدید شدن هستند مقصر نظامی است. پاکستان و رسانه ها را متوقف کرده اند پوشش این مسئله است.

در سال 2017, تعدادی از رسانه های اجتماعی وبلاگ نویسان انتقاد از گروه های مذهبی و نظامی قدرتمند پاکستان رفت از دست رفته برای چند هفته. آنها پس از آن منتشر شد و بیشتر در خارج از کشور رفت.

سال بعد یک روزنامه نگار شناخته شده و رسانه های اجتماعی فعال طاها صدیقی که هشدار داده شده بود توسط مقامات نظامی چند بار مورد حمله قرار گرفت در اسلام آباد, جاده ها در روز روشن.

او قادر به فرار از صحنه شده است اما پس از ترک کشور و زندگی در فرانسه.

پس از 2018 رسانه ها آمده است تحت یک جامع تر سانسور.

این شامل تهدید به فردی از روزنامه نگاران و به طور خلاصه و یا به طور کامل خاموش کانال های تلویزیون و یا موثر بر اپراتورهای کابلی به تنزل رتبه آنها را در لیست کانال های خیلی کمتر بینندگان آنها را پیدا کنید.

چگونه موفق شده دستگیر شده است در مبارزه با فساد ؟

اداره تاسیس شد در سال 2000 توسط پاکستان حاکم نظامی سابق پرویز مشرف پس از سیاستمداران فاسد بوروکرات ها و بازرگانان.

اما آن را تا حد زیادی دیده می شود به عنوان تلاش دولت نظامی به کلیپ بال از دو تا از بزرگترین احزاب سیاسی در آن زمان – پاکستان مسلم لیگ نواز (PML-N) از نواز شریف که پرویز مشرف بود سرنگون در کودتای ارتش از یک سال قبل و پاکستان حزب مردم (PPP).

پخش رسانه ای است که بر روی دستگاه شما پشتیبانی نشده

در اواسط 2000s, NAB در بر داشت راه برای رها کردن اتهام فساد مالی علیه تمام کسانی که از سیاستمداران که ترک این دو حزب پیوست و یکی به رهبری ژنرال مشرف و یا متحد با آن است.

پس از بحث برانگیز انتخابات 2018 آورده است که عمران خان به قدرت آژانس بازداشت سیاستمداران مخالف و نگهداری آنها در زندان برای مدت طولانی.

دولت مخالفان می گویند شواهد هنوز به تولید می شود که ایستاده آزمون قانون در یک دادگاه.

بیشتر از Ilyas در پاکستان

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>