ما تجارت وزیر ویلبر راس گفته مرگبار شیوع کروناویروس در چین می تواند مثبت برای اقتصاد آمریکا است.

در طول یک مصاحبه تلویزیونی آقای راس گفت: “من فکر می کنم آن را کمک خواهد کرد برای سرعت بخشیدن به بازگشت از مشاغل به شمال امریکا”.

گسترش سریع این بیماری مطرح شده است و نگرانی در مورد تاثیر آن بر اقتصاد چین و رشد جهانی.

نظرات به زیر آتش از منتقدان رئیس جمهور تهمت به دولت است.

در پاسخ به یک سوال در فاکس کسب و کار اخبار در مورد این که آیا وقوع یک خطر برای اقتصاد ایالات متحده آقای راس گفت: “من نمی خواهم به بحث در مورد پیروزی دامان بیش از یک بسیار تاسف بسیار بدخیم بیماری است.”

“این واقعیت است که آن را به کسب و کار و در عین حال یکی دیگر از چیزهایی که در نظر بگیرید هنگامی که آنها از طریق بررسی خود از زنجیره تامین خود را… بنابراین من فکر می کنم آن را کمک خواهد کرد برای سرعت بخشیدن به بازگشت از مشاغل به شمال امریکا” او در ادامه می گویند.

بعد از آن وزارت بازرگانی ایالات متحده تکرار نظرات خود: “به عنوان وزیر راس روشن ساخته شده است اولین گام این است که به این ویروس را تحت کنترل و کمک به قربانیان این بیماری است.”

“این نیز مهم است به نظر انشعابات انجام کسب و کار با یک کشور است که دارای سابقه ای طولانی در پوشش خطرات واقعی به مردم خود و بقیه جهان” سخنگوی گفت.

این اظهارات شده اند به شدت انتقاد با حزب دموکرات کنگره به Beyer به توییتر به سوال پیدا کردن مزایای کسب و کار در طول شیوع بیماری مرگبار.

اقتصاددانان نیز تردید آقای راس نظرات. سیمون باپتیست از واحد اطلاعات اقتصادی در سنگاپور به بی بی سی گفت که از نظر او زده به عنوان “عجیب و غریب”.

“شرکت در حال رفتن به تصمیم جدی و بلند مدت سرمایه گذاری تصمیم گیری بر اساس شیوع یک بیماری است که ممکن است سه تا شش ماه به,” او گفت:.

او استدلال کرد که این ویروس به احتمال زیاد تاثیر منفی بر امریکا و نه از مثبت یک: “در واقع ما در حال رفتن به یک شبکه بازنده چون با وجود همه چیز, چین هنوز یک بازار بزرگ برای ما بنابراین اگر اقتصاد چین به طور قابل توجهی کند می کند که رفتن به یک مقاومت اثر در ما نیز هست.”

ویروس جدید در حال حاضر اعلام شده است که یک اورژانس جهانی توسط سازمان جهانی بهداشت به عنوان آن را همچنان به گسترش در خارج از چین است. حداقل 213 نفر فوت کرده اند از این ویروس در چین و آن را در حال حاضر به 18 کشور دیگر.

اقتصاددانان گفته اند coronavirus می تواند ضربه بزرگتری در اقتصاد جهان از سندرم حاد تنفسی (سارس) بیماری همه گیر در 2002-2003. سارس آلوده بیش از 8000 نفر باعث بیش از 700 کشته و برآورد شده است که هزینه اقتصاد جهانی بیش از $30bn.

Coronavirus را مجبور به شرکت های جهانی از جمله تکنولوژی غول ماشین سازندگان و خرده فروشان به طور موقت تعطیل در چین به عنوان مقامات تمدید قمری تعطیلات سال جدید و تحمیل عمده محدودیت های مسافرتی در سراسر کشور است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im