جهانی عکس خبری سال 2020: تصویر از سودان قیام برنده

یک تصویر از سال گذشته محبوب شورش در سودان موفق به کسب معتبر جهانی عکس خبری سال شد.

عکس با عنوان “مستقیم صدای” گرفته شده توسط AFP عکاس Yasuyoshi چیبا.

این نشان می دهد که تظاهر قرائت شعر اعتراض در حالی که یک جمعیت همکار معترضان روشن او را با نور از تلفن های خود را.

قضات گفت: چیبا “شاعرانه” عکس نشان داد که قدرت جوانی و هنر است.

دیرین حاکم Omar al-Bashir سرنگون شد در ماه آوریل گذشته که منجر به یک مبارزه خشونت آمیز بین ارتش و جنبش دموکراسی خواهی.

بحث در مورد تصویر چیبا گفت: “این لحظه ای بود که تنها صلح آمیز گروه اعتراض من مواجه می شوند در طول اقامت من. من احساس خود را شکست نخوردگان همبستگی مانند سوزاندن embers که باقی می ماند به شعله ور شدن دوباره.”

داوران صندلی Lekgetho Makola گفت که با وجود بودن گرفته شده در طول زمان جنگ, عکس “الهام بخش مردم”.

“ما می بینیم این فرد جوان که با تیراندازی است که پرتاب یک سنگ اما خواندن یک شعر است,” او گفت:. “آن را تصدیق اما همچنین ابراز احساس از امید است.”

پنج عکس های دیگر بودند به عنوان نامزد نهایی در مسابقه.

نسبی سوگوار پرواز ET 302 سقوط قربانی توسط Mulugeta این

در 10 مارس 2019 اتیوپی صدای پرواز هواپیمایی ET302 سقوط کرد و بعد از آدیس آبابا, کشته شدن 157 نفر است.

این دومین تصادف مربوط به یک هواپیمای بوئینگ 737 Max هواپیمای فقط در پنج ماه. مدت کوتاهی پس از آن بوئینگ مبتنی همه از آن 737 Max هواپیما و در نهایت به حالت تعلیق در تولید هواپیما.

در این تصویر Mulugeta این عکس نسبی از یک قربانی پرتاب خاک در چهره او در محل حادثه تنها چند روز پس از سقوط.

درگیری با پلیس در طول تظاهرات ضد دولتی, تظاهرات توسط فاروق Batiche

الجزایر درگیر در تظاهرات از فوریه سال گذشته – قیام عمدتا به رهبری این کشور را نسل جوان که منجر به برکناری از دیرین رهبر Abdelaziz بوتفلیقه در ماه آوریل است.

آقای بوتفلیقه بود که 81 سال کهنه الجزایر استقلال خود مبارزه, اما او در سلامت بسیار ضعیف و دیده شده بود برای یک زمان طولانی.

زمانی که او استعفا داد و به او تحویل قدرت به یک نظامی مورد حمایت دولت موقت اما معترضان همچنان خواستار بازگشت به یک غیر نظامی دموکراسی و خروج از گارد قدیمی مقامات مرتبط با بوتفلیقه دولت.

بیداری توسط Tomek Kaczor

در این عکس Tomek Kaczor, a 15-year-old ارمنستان دختر به نام حوا تا به حال فقط از خواب بیدار شده از یک catatonic دولت در آورده با یک بیماری شناخته شده به عنوان استعفای سندرم (RS). او عکس گرفته شده در یک مرکز پذیرش پناهندگان در Podkowa Lesna لهستان در ماه ژوئن گذشته.

RS برگ بیماران بی حرکت و لال قادر به خوردن و نوشیدن و ناتوان از پاسخ به محرک فیزیکی. آن را تحت تاثیر دچار آسیب های روانی کودکان در طولانی پناهندگی فرآیندهای مشترک در رم و وضعیت کودکان در خاص است.

اوا توسعه RS در حالی که خانواده شد و درخواست پناهندگی در سوئد. کاربرد آنها رد شد و آنها تبعید شدند به لهستان. هشت ماه بعد Ewa بازیافت.

مجروح کردی جنگنده دریافت معاینه توسط Ivor Prickett

احمد ابراهیم 18-سال-جنگنده های قدیمی با سوریه نیروهای دموکراتیک (SDF) شد عکس, در بیمارستان در Hassakeh در 20 اکتبر سال گذشته است. او تا به حال شده است به شدت سوخته در درگیری با نیروهای ترکیه.

دوست دختر خود را در ابتدا تمایلی بود وارد اتاق او وحشت زده شد توسط صدمات خود را. اما پس از تشویق از یک پرستار او رفت و در, برگزار می شود احمد دست و تا به حال یک مکالمه کوتاه با او.

هیچ چیز شخصی – دفتر بازگشت از جنگ توسط نیکیتا Teryoshin

پس از یک روز بین المللی دفاع از نمایشگاه و کنفرانس (Idex) در ابوظبی در بهمن ماه سال گذشته نیکیتا Teryoshin عکس این تاجر قفل دور یک جفت ضد تانک نارنجک انداز است.

Idex یکی از بزرگترین تجارت اسلحه-نمایشگاه ها در جهان و بزرگترین نمایشگاه دفاع و کنفرانس در خاورمیانه است.

همه تصاویر کپی رایت

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de