ایستاده در خارج از مهمان نوازی جعبه مشرف رادنی رژه در نیوپورت, لیزا بورگس ناشیانه لبخند در دوربین نفرت در هر ثانیه. راگبی شهرت رسیده است دیر به سابق ویلز بین المللی که در کشور برای اولین بار تا کنون زنان تست بازی در مقابل انگلستان در سال 1987 در Pontypool پارک.

آن را برانگیخت بین المللی حرفه ای پوشا بیش از دو دهه, 93, آزمون کلاه چهار جام جهانی و یک مناجات از نقاط عطف حتی پس از حلق آویز کردن چکمه او در سن 42. ردیف دوم کاپیتان عربها به ثبت داخلی سه برابر در زنان بازی و کمک مربی افتتاحیه وحشی زنان در سال 2017. یک سال بعد او القاء به جهان راگبی معتبر سالن از شهرت در کنار امثال Ronan o’gara و در ماه نوامبر گذشته او اولین زن انتخاب شود به راگبی ویلز مدیره اتحادیه.

در عین حال بورگس نمی خواهید به برچسب به عنوان یک پیشگام برای زنان راگبی چنین است او طاقت فرسا کرده است. او راگبی داستان یکی از پولادین انعطاف پذیری و ورزشی رواقیون: تمیز کردن توالت در حالی که ماندن در خوابگاهها قبل از یک بازی بزرگ برای بریتانیا در اواخر 1980s برای پرداخت پنبه ویلز کشباف برای مسابقات و انجام “پو سگ گشت’ در بازگشت به زمین در Pontcanna زمینه های که در آن اوایل ولز طرف پس از بازی.

“ورزش به من داد یک هیجان گفت:” بورگس. “من در حال انجام چیزی است که من دوست داشتم. هر مانعی که وجود داشت من با یک گروه از زنان که فقط آن را غلبه و ترک خورده با آن.”

پو-گشت باقی مانده هنجار پس از او تاسیس عربها زنان در سال 1989 با هشت زن دیگر که با نزدیک شدن و سپس Enfield مبتنی بر باشگاه با توجه به تنوع بخشیدن به زنان راگبی در لندن است.
بورگس القاء شد به جهان راگبی Hall of Fame در سال 2018

“این همه بسیار افتخار گفت:” بورگس. “ما ارائه شده پیشنهاد ما به عربها’ کمیته و آنها پذیرفته با برخی از شرایط. ما تا به حال برای اجرای club shop برای آنها کمک کند با برگر ون و فروش برنامه در روز مسابقه برای مردان است. یکی دیگر صبر کنید در مردان زمانی که آنها تا به حال عملکرد خود را. ما تا به حال چند مادر بلایای طبیعی است. اما مردان واقعا در آغوش ما به عربها خانواده و سال بعد آنها منتظر ما شام کریسمس.”

بورگس هم تیمی اما میچل حتی با موفقیت لغو باستانی آئین نامه در Enfield شورای که دیکته سوت نمی تواند دمیده پس از 2pm در یکشنبه, روزی که زنان همچنین پس از مردان است.

“آنها ضربه بد زمان در مطبوعات اما عربها بودند به ما گفت:” برگس با اشاره به این باشگاه را در لیگ برتر اجرا-سقوط. “آنها واقعا حمایت و به ما فرصت های زیادی و آنها هنوز هم می توانم برای تیم زنان. ما ارزش زیادی به این باشگاه است. ما وجود ندارد فقط به کار در یک فروشگاه. در نهایت ما نمی باید انجام دهید این است که هر بیشتر. ما می خواهم ثابت خودمان است.”

تلاش های خود را هموار راه را برای یکی از بزرگترین تا کنون بازیکنان در بازی. بورگس مشغول به کار بود به عنوان یک PE معلم در سولزبری مدرسه در ادمونتون جایی که او به تدریس مگی Alphonsi. چنین بود که تمام اطراف ورزشکاری از خواهد بود-انگلستان فلنکر که بورگس شد قاطعانه نوجوان بود به مقصد به صورت حرفه ای در دو و میدانی, اما دانش آموز غرق شد با معلم او را راگبی سوء استفاده.

“من می خواهم بازی برای ولز و من در یک روز با یک بزرگ سیاه چشم” به یاد می آورد بورگس. “عظیم بود. مگی از من پرسید ‘که در آن شما آن را از دست؟’ من گفت: من در بازی راگبی. او گفت: ‘راگبی ؟ من می خواهم به انجام این کار!'”
بورگس دیده می شود در اینجا بازی برای ولز در زمان ورزش در سال 1983 در حالی که در دانشگاه لافبورو

جفت باقی می ماند و در لمس به این روز ها و ساعت ها پس از Alphonsi برنده جام جهانی 2014 با انگلستان بورگس تلفن beeped با تشکر از شما متن پیام. “است که می گوید شما نوع فرد او گفت:” بورگس. “او هرگز فراموش نمی کند و من هرگز او را فراموش کرده ام. من تا ابد سپاسگزار برای آنچه که او آورده و برای زنان راگبی چرا که او فوق العاده مدل نقش.”

بورگس اعتبار سابق اسکاتلند بازیکن جیم گرین به عنوان الهام بخش خود را برای گرفتن این ورزش به عنوان یک دانشجو در دانشگاه لافبورو در سال 1983 در زمانی که زنان راگبی شد unrecognisable به ورزش در آن است امروز. وجود ندارد پول جایزه در این سال و در زنان شش کشور و زمان ویلز تیم ملی مجبور شدند به سرد دوش پس از دور دوم دیدار مقابل ایرلند در ماه گذشته. در کل 13 سال از بازی گذشته خود شش کشور در سال 2007 برای بورگس در حال حاضر یک مربی در Tyrrells برتر 15s طرف گلاستر-Hartpury زنان بازی است که هنوز هم ذاتا relatable.

“Extrinsically مردان پاداش” او گفت:. “وجود دارد مقدار زیادی از پاداش پولی برای آنها. برای زنان آن پاداش هنوز هم بسیار ذاتی. زنان آن را انجام می دهند زیرا آنها می خواهند به بهترین آنها می شود و از آنجا که آنها می خواهند به.

“ما یک وظیفه مراقبت نسبت به کسانی که ورزشکاران به مطمئن شوید که ما آنها را با ارائه بهترین پشتیبانی. من نگاه زنان راگبی بازیکنان در حال حاضر و فکر می کنم ” چگونه هیجان انگیز این است؟’ زمانی که من در بازی آن را هنوز هم هیجان انگیز است زیرا ما در زندگی رویا. یا ما فکر ما بودند.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im