بزرگترین ثبت طحال برداشته شده از مرد در فلوریدا بود و تقریبا 9,000 درصد بزرگتر از حالت عادی

بزرگترین طحال تا کنون ثبت شده است حذف شده از مرد در فلوریدا, با ارگان وزن تقریبا 27 پوند—بیش از 12 درصد از کل وزن بدن و 8,800 درصد بزرگتر از میانگین طحال است.

بيمار 44 ساله با سابقه یک درجه پایین B-cell lymphoproliferative اختلال است. این است که در آن وجود دارد رشد کنترل نشده از لنفوسیت—یک نوع از سلول های سفید خون درگیر در پاسخ ایمنی است. به گفته کلینیک مایو B-cell lymphoproliferative اختلالات عبارتند از سرطان ها مانند لنفوم هوچکين و مزمن لوسمی لنفوئيدی. این اختلال قبلا تحت درمان با شیمی درمانی.

بیمار دیده می شد توسط پزشکان در دانشگاه فلوریدا دانشکده پزشکی پس از شکم او رشد کرده بود به سرعت بیش از یک دوره سه ماه. سی تی اسکن نشان داد او در splenomegaly—یک بیماری است که در آن طحال بزرگ می شود زیرا از یک تعداد از شرایط از جمله سرطان خون است.

پزشکان انجام می شود برداشتن طحال به حذف این ارگان است که زمانی که آنها کشف آن را به بزرگترین در تاریخ ثبت شده. مورد گزارش شده در مجله گزارش مورد در عمل جراحی در ماه فوریه است.

“طحال اندازه گیری 45 سانتی متر [17.7 اینچ] در بزرگترین ابعاد و وزن 12.14 کیلوگرم [26.7 lbs] بیش از 12 درصد از بیمار وزن کل بدن ساخت این دو بزرگترین طحال در ضبط و همچنین به عنوان بزرگترین طحال تا کنون جراحی برداشته” تیم رهبری دیوید هال نوشت: در این مقاله است.

2012 مطالعه در میانگین وزن اندام برای مردان ميانگين وزن طحال در حدود پنج اونس.

spleen
طحال برداشته شده توسط جراحان در فلوریدا. معلوم شد به وزن تقریبا 27 پوند است.
هال و همکاران/گزارش مورد در جراحی

طحال به عنوان یک خون فیلتر است و بخشی از سیستم ایمنی بدن است. در 44 ساله را مورد طحال بزرگ به عنوان یک نتیجه از یک سرطان به نام طحال میباشد حاشیه منطقه لنفوم (SMZL). این یک نوع از سرعت رشد سلول B لنفوم غیر هوچکین. یک مطالعه منتشر شده در سال 2015 در بر داشت SMZL حساب برای حدود 2 درصد از تمام غیر هوچکین لنفوم.

مرد بود از بیمارستان مرخص شد و سه روز پس از عمل جراحی است. او در حال حاضر تحت نظارت و ممکن است تحت درمان با شیمی درمانی.

هال و همکارانش می گویند که به دلیل آن که نسبتا نادر, بیماری, بهترین درمان برای SMZL بحث برانگیز است. آنها می گویند بیشتر آگاهی از این بیماری کمک خواهد کرد بهبود ارجاع بنابراین بیماران می توانند درمان مناسب است. “SMZL یک بیماری نادر اما منجر به سرعت در حال پیشرفته علامتی splenomegaly” آنها نوشت. “ما نشان می دهد که حتی در موارد گسترده splenomegaly می تواند موفق جراحی ارائه به همان اندازه سریع بهبود علامتی و به طور کلی رضایت بخش oncologic نتیجه.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im